Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde 15-18 Eylül tarihleri arasında, bu yıl 4’üncüsünün düzenleneceği Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali’nin (GastroAntep) üçüncü gün programı aşağıdaki gibidir.

Basın mensuplarının bilgisine sunulur.

17 Eylül 2022 Cumartesi

 

10:00-19:00       Paneller & Workshoplar & Söyleşiler

 

10:00-10:40       Sürdürülebilir Gastronomide Coğrafi İşaretli Ürünlerin Önemi

                     Moderatör: Merve Ekinci / Tarım Programcısı

                   • Yavuz Tekelioğlu / YÜCİTA Başkanı

                   • Birol Uluşan / METRO Türkiye Kategori Müdürü & Coğrafi İşaretler

• Kenan Seçkin / Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler & Gıda Daire Başkanı

• Mehmet Akıncı / Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

10:40-10:55       Workshop - Mohamad Orfali / Orfali Bros Bistronomy, Birleşik Arap Emirlikleri

10:55-11:10       Workshop - Thomas Bühner / 3 Michelin Star Chef, Almanya

11:10-11:50       Anadolu Lezzetlerinin Restoran Menülerine Uyarlanması

                                     

Moderatör: Murat Güloğlu / Gazeteci & Haber Spikeri

• Hazer Amani / Fireroom Sahibi & Şefi

• Mevlüt Özkaya / Mürver Restaurant Executive Şefi 

• Ali Ronay / Ronay's Deli Sahibi & Şefi

• Cihan Kıpçak / Zula, Batard & The Ordinary Kurucu Ortağı & Şefi

• Zeynep Kakınç / Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı

• Ali Dövenci / Arak Ocakbaşı & TRC American Diner Kurucusu & Şefi

11:50-12:05       Workshop - Sameer Taneja / Benares Restaurant & Bar, Birleşik Krallık

 

12:05-12:45       Yerel Ürünlerin Otel ve Restoran Kanallarında Yaygınlaştırılması

Moderatör: Gökmen Sözen / Sözen Grup CEO

• İlker Özcan / Eataly İstanbul Genel Müdürü

• Nuri Develi / Develi Restaurant 3. Kuşak Temsilcisi

• Nebi Ozan Özdemir / Six Senses Hotels Genel Müdürü

Samsun’daki kazada 5 Rus yaralandı Samsun’daki kazada 5 Rus yaralandı

• Aycan Akdağ / Inari Omakase Kurucusu

• Mustafa Bulmuş / W Hotels İstanbul Genel Müdürü

12:45-13:00       Söyleşi - Ömür Akkor ile Seyahatname

Ömür Akkor / Türk Mutfağı Araştırmacısı, Şef & Yazar

13:00-13:15       Workshop – Javier Cocheteux T. & Javier Cocheteux / Pan Delirio, İspanya

13:15-13:30       Workshop - Luiz Filipe Souza / Evvai Restaurant, Brezilya

13:30-14:00       Gaziantep Kitaplarındaki Lezzet Sırları

 

                                      Moderatör: Reha Arar / Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı

• Özden Özsabuncuoğlu / Yemek Kitapları Yazarı

• Aylin Öney Tan / Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı

• Ragıp Güzelbey / Türk Mutfağı Yemek Kitapları Yazarı

• Gonca Tokuz / Araştırmacı, Yazar

 

14:00-14:15       Workshop - Kévin Lacote / KL Pâtisserie, Fransa

14:15-14:30       Workshop – Yoshizumi Nagaya / Yoshi by Nagaya, Almanya

14:30-15:10       Gaziantep Ürünlerinin İşletme Menülerindeki Yeri ve Sürdürülebilirliği

                                      Moderatör: Orkun Bulut / Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı

• Çiğdem Seferoğlu / Hodan, Sahibi & Şefi 

• Savaş Aydemir / Executive Şef

• Umut Karakuş / Muutto Sahibi & Şefi

• Emre Şen / Casa Lavanda Boutique Hotel & Restaurant Sahibi & Şefi

• Melih Demirel / Dream Marka Şefi

15:10-15:25       Workshop - Thibault Sombardier / Restaurant Les Parisiens, Fransa

15:25-15:40       Workshop - Kamilla Seidler / Restaurant Lola, Danimarka

15:40-16:00       Dijital Dünyada Gaziantep Mutfağının Tanıtımı

 

Moderatör: Sinem Çapraz / TV Programcısı & Şef

• Onur Ziya Demir / Uçak Yolcusu, Havacılık-Yeme-İçme & Seyahat Yazarı

• Oğuz Yenihayat / Ayaküstü Lezzetler, Yemek & Seyahat Yazarı

 

16:00-16:30       Mutfağın Gastronomi Eğitimindeki Rolü & Yaygınlaştırılması

Moderatör: Yelda İpekli / Stratejik Pazarlama & Marka Yönetim Uzmanı

• Doç. Dr. Özge Samancı / Özyeğin Üniversitesi Gastronomi & Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı

• Prof. Dr. Mustafa Bayram / Gaziantep Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanı/UNESCO İpekyolları Gıda ve Gastronomi Bilim Kurulu Koordinatörü

• Doç. Dr. Ali Özkan / Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı

• Dr. Öğretim Üyesi Furkan Baltacı / Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı

16:30-17:00       TV Programlarında Yerel Ürünlerin Kullanımı

Moderatör: Reha Tartıcı / Gastronomi & Mutfak Kültürü Yazarı

• Rafet İnce / NG Grup, Gastronomi Direktörü

• Eyüp Kemal Sevinç / EKS Mutfak Akademisi Sahibi & Şefi

• Uğur Volkan Uysal / Kuver Akademi Kurucu Ortağı & Şefi

• Türev Uludağ / TV Programcısı & Şef 

17:00-17:15       Söyleşi - Arda Türkmen ile Yüz Yüze

Arda Türkmen / TV Programcısı & Şef

 

Moderatör: Gökmen Sözen / Sözen Grup CEO     

 

17:15-17:45       Sürdürülebilir Tarım ve Geleceğin Yeni Tarım Modelleri

                                      Moderatör: Ayfer Yavi / Slow Food İstanbul Yağmur Böreği Birliği, Kurucusu

                               • Aslı Aksoy Bodur / Eli Belinde Tarım Kurucusu

• Nilhan Aras / Yemek Kültürü Araştırmacısı

• Duygu Özerson Elakdar / HİÇ URLA Kurucusu

17:45-18:15       Kadın İstihdamının Gastronomi Sektörü'ndeki Önemi ve Sektörün Gelişimine Katkısı

Moderatör: Tolga Atalay / Solid Consulting Group Genel Müdürü

• Yeşim Erol / Barry Callebaut Chocolate Academy İstanbul Baş Şefi

• Sinem Çapraz / TV Programcısı & Şef

• Mine Özmen / Hışvahan Sahibi

• Ebru Koralı / TURYİD Genel Sekreteri

 

 

11.00-16.00       LOCAL CHEF ÜNİVERSİTELER YARIŞMASI

 

Özyeğin Üniversitesi, İstanbul

Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep

Yaşar Üniversitesi, İzmir

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu

Akdeniz Üniversitesi, Antalya

Gelişim Üniversitesi, İstanbul

 

15:00-18:00 Tabak Boyama Atölyesi/ Yetişkinler

16:00-18:00       Zeliha Sunal ile Sürdürülebilirlik Atölyesi/ Yetişkinler

20:30                           KONSER / EMİRCAN İĞREK