AK Parti Gaziantep Milletvekili Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Ahmet Uzer, basında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı yönünde çıkan haberlere açıklık getirdi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Ahmet Uzer, kendi hakkında çıkan Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için cevap verdi. Uzar, 2023'te siyasi hayatını sonlandıracağını ve siyasetten çekileceğini duyurdu.

SANKO Üniversitesi Prof. Dr. Nevin Ergun: ''Egzersiz anahtar rol oynuyor'' SANKO Üniversitesi Prof. Dr. Nevin Ergun: ''Egzersiz anahtar rol oynuyor''

Yazılı bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendiren Milletvekili Uzer, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün bazı basın yayın organlarında çıkan ‘Uzer Büyükşehir’e aday mı?’ başlıklı haber ile ilgili açıklamam;  Gazetecilerimizin fikir ve düşüncelerini serbest olarak her ortamda beyan etmeleri onların en doğal haklarındandır. Şahsımla ilgili olarak yapılan siyasi yorum ve düşüncelerin benimle istişare edilmeden basında yazılmasının uygun olmadığı kanaatindeyim. Uzun yıllardır Gaziantep’te siyaset yapan birisi olarak; 2023 yılında yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri dahil olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlı, AK Parti İl Başkanlığı makamları ile ilgili herhangi bir adaylık düşüncem olmadığını belirtmek isterim. Kamuoyuna Saygılarımla…”