Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristleri taciz atışı sonucu istimlak Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristleri taciz atışı sonucu istimlak Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu'nun sürdüğü üs bölgelerinden birine teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu İstihkam Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam'ın şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı bildirildi. 

Vali Gül Ve Başkan Tahmazoğlu Çanakkale Bilgilendirme Toplantısında Öğrencilerle Bir Araya Geldi Vali Gül Ve Başkan Tahmazoğlu Çanakkale Bilgilendirme Toplantısında Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı belirtilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

ekran-resmi-2022-09-21-153544

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit asker Muhammed Karaçam için bakanlığın sosyal medya hesabından taziye mesajı yayınladı.