Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, suikast hakkında yazılı açıklama yayınladı. Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş “Gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur” açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

"Şu anda tek bir gerçek vardır"

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’ten açıklama geldi.

Gaziantep'te tefecilik operasyonunda 3 zanlı tutuklandı Gaziantep'te tefecilik operasyonunda 3 zanlı tutuklandı

Sinan Ateş’in Twitter hesabından yapılan paylaşımda "Gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur” denildi.

Açıklamada “Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş hain bir suikasta kurban gitmiş Ülkücü bir şehittir" ifadeleri kullanıldı.

Sinan Ateş’in Twitter hesabından yapılan paylaşımda sosyal medyanın hüküm yeri olmadığı belirtilerek, “Gerek Sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur” denildi.

indir (5)-22

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Ankara'da düzenlenen hain suikast sonucu şehit düşen eşim Sinan Ateş'in cenazesi için yakından, uzaktan gelerek acımızı paylaşan, taziyelerini ileten herkese ailemiz adına teşekkür ediyorum. Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur. Sosyal medya bir hüküm yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir. Her şeyden önemlisi Allah, en büyük adalet ve hüküm sahibidir. Acımızı bir siyasi malzeme haline getirmek, acımız üzerinden siyasi hesaplaşma yapmak isteyenlerden istirhamımız, ellerini vicdanlarına koymaları, acımıza saygı duymalarıdır. Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş, hain bir suikaste kurban gitmiş Ülkücü şehittir. Onun manevi hatırasına saygı göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz duadır." 

sinan ateşin eşi ayşe ateş