Türkiye’nin en fazla nikâhını kıyan Şahinbey Belediyesi işitme engelli Ahmet Eren Polat ve Siyabe Avcı’nın hayatlarını birleştirdi.

Son yıllarda Türkiye'nin en çok nikah kıyılan ilçesi olan Şahinbey Belediyesi’nde nikah kıyımı tüm hızıyla devam ediyor.

Şahinbey Belediyesi’ne evlenmek için başvuran Ahmet Eren Polat ile Siyabe Avcı’nın nikahlarını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu işaret diliyle kıydı.

Onlarla kalp yoluyla anlaşıyoruz

Türkiye'de en fazla nikâh kıyan belediye olduklarını kaydeden Tahmazoğlu, "Siyabe Hanım ve Ahmet Bey çiftimizin nikahını kıydık. Çiftlerimize mutluluklar diliyorum.

Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediyeyiz. Gecen yıl 18.102 kişinin nikâhını kıydık. Türkiye’de açık ara birinciyiz.

Bu yıl ise kıydığımız nikâh sayısı ise 11.266 yıl sonuna kadar 20.000’in üzerinde gencimizin nikâhını kıymış olacağız. Gençlerimizi evlenmeye teşvik ediyoruz. Şu ana kadar çok sayıda engelli çiftin nikâhını kıydım.

Engelli olmak evlenmeye engel değil. Onlarla gerek gözle gerek işaret diliyle gerekse de kalp yoluyla anlaşıyoruz.

Çiftimizin mutluluklarını da gözlerinden okuyoruz. Allah mutlu, mesut etsin." diye konuştu.

engelli çift (4)

Fadıloğlu’ndan personele 3 bin TL ekonomik destek primi Fadıloğlu’ndan personele 3 bin TL ekonomik destek primi

Engeli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız

Engelli vatandaşlara her zaman destek olarak onların yanında olduklarını belirten Başkan Tahmazoğlu, “Bir gün değil yılın 365 günü engelli vatandaşlarımızın yanındayız.

Onlara manuel ve akülü tekerlekli sandalye dağıtımlarının yanı sıra, işitme cihazı, baston ve daha birçok farklı desteklerde bulunuyoruz.

Engelli kardeşlerimizin bizlerin yanında her zaman farklı bir yeri olmuştur.

Bizim onlara karşı ayrı özel ilgimiz var. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.