Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin 1’inci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremin acısının halen taze olduğunun altını çizdi.  Başkan Mehmet Tahmazoğlu, yaşanılan bu büyük acının hemen sonrasında devlet millet tek yürek olduğunun altını çizerek; “Geçen 1 yıllık süre içerisinde asrın felaketi, devletimiz ve milletimizin çabasıyla asrın dayanışmasına dönüştü” dedi.

GAGİAD’IN YENİ BAŞKANI YİĞİTCAN KONUKOĞLU OLDU GAGİAD’IN YENİ BAŞKANI YİĞİTCAN KONUKOĞLU OLDU

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE YARALARIMIZI SARDIK

Başkan Tahmazoğlu, mesajında, geçtiğimiz yıl yaşanan büyük felaketin ardından millet olarak birlik ve beraberlik içinde büyük bir dayanışma örneği sergilendiğini belirtti. Depremin acısını hep birlikte hissetmenin ve yardımlaşmanın önemini vurgulayan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, milletin feraseti ve yardımseverliğinin her türlü felaketin üstesinden gelebileceğini gösterdiğini belirterek “6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Böylesi bir felaketin ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.

DEPREM KONUTLARI YAPTIK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu yaşanan 1 yıllık süre içerisinde yaraların elle verilerek sarıldığını belirterek “Deprem Felaketinin üzerinden 1 yıl geçti. Şahinbey Belediyesi olarak asrın felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren Nurdağı ve İslahiye dışında Hatay ve Adıyaman’daki depremzede kardeşlerimizin yanında olduk. Depremde ailelerini kaybeden ve yetim kalan ailelere 100 adet tek katlı 64 metrekareden oluşan konut yaptık. Adıyamanlı esnaf kardeşlerimize iş yeri yaptık. Zaman içerisinde omuz omuza vererek yaralarımızı sardık. Rabbim bir daha böyle bir felaketi ülkemize yaşatmasın” dedi.