Kampa gelen vatandaşlara, ilk etapta kamp liderleri eşliğinde etkinlik hakkında bilgi verilerek, alanı tanımak amacıyla oryantasyon eğitimi veriliyor. Kamp alanında geleneksel oyunların yanı sıra okçuluk, tırmanma, bisiklet, yüksek aktivite parkurları, voleybol, futbol ve ip parkuru gibi etkinliklerle gelen ziyaretçilerin stres atması ve zihinlerini boşaltması amaçlanıyor.

Doğa içinde eğitmenlerin kontrolünde gerçekleştirilen oyunlarda merdivenler aracılığıyla ulaşımın sağlandığı yüksek aktivite parkurlarında ziyaretçiler, engelleri aşıyor, kimi zaman da ok atarak hedefleri vurmaya çalışıyor.

Gazi̇antepli̇ler, Eri̇kçe Macera Parki’nda Sira Dişi Etki̇nli̇klerle Keyi̇fli̇ Vaki̇t Geçi̇ri̇yor (6)

Kampta sosyal sorumluluğunda farkındalık yaratarak toplumda örnek teşkil etmesini hedefleyen büyükşehir, kamp süresince doğayla iç içe yaşam süren ziyaretçilerle orman arazilerinde temizlik faaliyeti de yürütüyor.

Yıl içerisinde yetişkinlere ve öğrencilere hizmet veren Erikçe Macera Parkı’nda yer almak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden başvurularını yapabiliyor.

Gaziantep'te o yollar trafiğe kapatılıyor Gaziantep'te o yollar trafiğe kapatılıyor

Gazi̇antepli̇ler, Eri̇kçe Macera Parki’nda Sira Dişi Etki̇nli̇klerle Keyi̇fli̇ Vaki̇t Geçi̇ri̇yor (3)

15 Haziran-15 Eylül tarihleri arasında, kamp sürecindeki sıra dışı etkinliklere, aileler de katılım sağlayabiliyor. Bunun yanında her hafta sonu ailelerin başvuru yapabileceği kampa, hafta içinde de 8-15 yaş aralığındaki çocuklar için 1 gece 2 gün olacak şekilde yatılı kamplar hazırlanıyor.