Tuvalette hamile kaldı. Bebeğin babasını TikTok'ta aradı Tuvalette hamile kaldı. Bebeğin babasını TikTok'ta aradı

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ederken, Han Yunus kentine bağlı Qarara kasabasında gerçekleştirilen İsrail saldırısında hayatını kaybeden 4 Filistinli, El Aksa Şehitleri Hastanesi’ne eşek arabalarıyla getirildi.

İsrail’in 7 Ekim’de Gazze Şeridi’ne başlattığı şiddetli saldırılar 156 gündür aralıksız devam ederken, Gazze Şeridi’nde felaketin boyutları da her geçen gün derinleşiyor. İsrail saldırıları nedeniyle can kayıpları 31 bini geride bırakırken Filistinliler, yakınlarının cenazelerini harabeye dönen yollarda eşek arabalarıyla taşıyor. Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentine bağlı Qarara kasabasında gerçekleştirilen İsrail saldırısında hayatını kaybeden 4 Filistinli, El Aksa Şehitleri Hastanesi’ne eşek arabalarıyla getirildi.

İsrail güçleri, Han Yunus’a bağlı Qarara kasabasında çok sayıda eve hava saldırısı düzenlemiş, ilk belirlemelere göre 14 Filistinli hayatını kaybetmişti.

Bu arada; Filistin Sivil Savunma ekipleri, Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’ta enkaz altında kalan cansız bedenleri çıkarmaya devam ediyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde büyük bir yıkım bırakarak kısmen çekilmişti. Onlarca ev ve iş yeri ile altyapının enkaza döndüğü kentte Filistin Sivil Savunma ekipleri saldırılar nedeniyle enkaz altındaki cansız bedenleri çıkarmaya devam ediyor. Filistin Sivil Savunma görevlisi Hani Dabour, İsrail ordusunun Han Yunus’un Al-Amal, Japon ve Hollanda mahallelerinden çekilmesinin ardından onlarca cansız bedeni enkaz altından çıkardıklarını söyleyerek, "Cesetlerin çoğu çürümüş durumda. Hayatını kaybedenlerin büyük bir kısmını kadınlar ve çocuklar oluşturuyor" dedi. Saldırılar nedeniyle altyapının hasar gördüğünü kaydeden Dabour, "Tahrip olan yollarda cansız bedenleri taşımakta zorlandık" ifadesini kullandı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik 7 Ekim’den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda can kaybı sayısı 31 bin 45’e, yaralananların sayısı ise 72 bin 654’e yükseldi.