Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Memik Yılmaz, dün yaptığı yazılı açıklama ile tartışmalara son noktayı koymuş ve 'devam' kararı almıştı.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Memik Yılmaz, yeni sezonda taraftarların hayalini kurduğu bir takım yaratma amacıyla ligin son düdüğü çaldığı andan itibaren çalışmalara başladıklarını bildirmişti.

Gaziantep FK Başkan Yardımcısı İbrahim Dicle ise Reform Haber'e yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak göreve devam kararı aldıklarını, yaklaşık 1,5 yıldır sürdürdüğü onur verici görevi büyük fedakarlıklarla birlikte bu günlere taşıdıklarını belirtti.

Kötü giden sezonun ardından ligde kaldıkları için mutlu olduklarını ifade eden İbrahim Dicle, bu süreçte kentin takım etrafında birleştiğini, 40 bin taraftar desteği önünde maça çıktıklarını ifade etti.

Ekran Resmi 2024 03 11 1710190515

İbrahim Dicle, ''Hep birlikte ligde zor bir sezonu geride bıraktık. Ama çok şükür bir aradayız. Süper Lig'de yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1.5 yıl yönetim sürecimiz oldu. Bu bizim için çok zor geçti. Sonucunda çok şükür bir şekilde ligde yolumuza devam ediyoruz. Yönetim kurulu olarak göreve devam etme kararı aldık. Herhangi bir teknik direktör arayışında da değiliz" dedi.

Kulüp olarak ekonomik sıkıntılarla da yüzleşip birçok konuda önemli çözümler yaratmayı başardıklarını aktaran Dicle,  şunları kaydetti:

Doue Transferi yattı! İbrahim Hatipoğlu: "Doue transferi Galatasaray’ın gündeminden çıkmıştır" Doue Transferi yattı! İbrahim Hatipoğlu: "Doue transferi Galatasaray’ın gündeminden çıkmıştır"

"Mütevazı imkanlarımızla depremin ardından lige devam edip, geçtiğimiz sezon ise Gaziantep şehrinin el ele vermesiyle Süper Lig mücadelemizi sürdürmeye devam etmekteyiz. Geride kalan sezonda ligde kalmanın değerinin farkındayız ve geçtiğimiz sezon için de hedefimiz bunu gerçekleştirmekti. İlk gün yaptığımız planlamada geçtiğimiz sezonu ligde kalarak devam etmemiz halinde bir sonraki sezonda çok daha güzel günlerin başlangıcına imza atacağımıza olan inancımız vardı. Taraftarlarımızın, şehrimizin desteğiyle bu ilk adımı atmayı başardık. Şimdi ise önümüzde daha güzel günlerin başlangıcı var. Yeni sezonda taraftarlarımızın hayalini kurduğu bir takım yaratma amacıyla çalışmalarımıza ligin son düdüğü çaldığı andan itibaren başladık."

Editör: Murat ATAY