Trendyol Süper Lig: Gaziantep FK: 2 - Kasımpaşa: 0 (Maç sonucu) Trendyol Süper Lig: Gaziantep FK: 2 - Kasımpaşa: 0 (Maç sonucu)

Valilik sosyal medya hesabından yapılan duyuruda ’31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler genel seçimlerinde vatandaşlarımızın oylarını kullanmalarıyla ilgili taleplerini karşılayabilmek amacıyla 30-31 Mart (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde 07:00-16:00 saatleri arasında il ve ilçe nüfus müdürlükleri açık bulundurulacaktır’ açıklaması yaptı.

Valilik, seçim dolayısıyla oy kullanacak vatandaşların T.C. kimlik kartı talepleri için cumartesi ve pazar günü nüfus müdürlüklerinin açık olacağını bildirdi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 19.12.2023 tarih ve 1562 sayılı karar ekinde yer alan ”Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Sandık Kurullarının Oluşumunu, Görev ve Yetkilerini Gösterir 138 Sayılı Genelge’nin 29. maddesi gereğince; Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.” hükmü yer almaktadır.

Bu hüküm gereğince seçmenlerin nüfus kayıt örneği taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla 30-31 Mart 2024 tarihlerinde saat 07:00 ile 16:00 saatleri arasında, İlimizde ki Nüfus Müdürlükleri açık bulundurulacak ve vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Bu hüküm gereğince Gaziantep Valiliği de vatandaşa kolaylık sağladı.