Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) tarafından düzenlenen Genç Türkiye Forumu-9 Gençlerin Gönüllülük Algısı konusu ile Necmettin Bilal Erdoğan, Doç. Dr. Safa Koçoğlu ve Dr. Enes Eminoğlu’nun katılımı ile 29-30 Haziran 2024 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Necmettin Bilal Erdoğan, Enes Eminoğlu ve Safa Koçoğlu’nun katılım sağlayacağı “Gençlerin Gönüllülük Algısı” konusu ile yapılan saha araştırması ile belirlenen gündem maddeleri programa katılım sağlayan gençlerle çalıştay formatında ele alınarak sorun tespit, sorun analiz ve çözüm önerileri şeklinde üç aşamalı olarak incelenecek.

Gaziantep FK'nın Bruno Viana'ya yaptığı uçuk teklif Gaziantep FK'nın Bruno Viana'ya yaptığı uçuk teklif

Türkiye’nin yedi bölgesinde hayata geçirilen Genç Türkiye Forumu’nun devam etkinliği olan GTF - 9’a Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan; Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak (Kahramanmaraş ek kontenjan) illerinden 18-30 yaş aralığında bulunan 300 gencin katılımı öngörülmekte. Çalıştay sonrası elde edilen sorun ve çözüm önerileri 30 Haziran 2024 tarihinde düzenlenecek olan genel müzakere oturumunda değerlendirilecek.

Emre Koç’un moderatörlüğünde Necmettin Bilal Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakan yardımcılarımız Sayın Enes Eminoğlu ve Sayın Safa Koçoğlu’nun katılımı ile gençlerin sesinin yetkili kişilere birincil ağızdan aktarılacağı genel müzakere oturumu gerçekleştirilecek. “Genç Türkiye Formu” programının dokuzuncusu, 29 - 30 Haziran 2024 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Kaynak: iha