31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilçe seçim kurullarına itirazlar sürüyor. Oğuzeli, Şehitkamil ve Karkamış seçim sonuçlarına yapılan itirazların ardından bir itiraz da İslahiye’den geldi. CHP Gaziantep Milletvekilleri Hasan Öztürkmen, Melih Meriç, İslahiye Belediye Başkan adayı Okan Öztürk, İlçe Başkanı Mustafa Sezgin Yıldırımtürk ile birlikte İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulundu.

Sürecin Takipçisiyiz

İslahiye'de deprem konutlarının yapımı sürüyor İslahiye'de deprem konutlarının yapımı sürüyor

İtiraza ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen, ‘’İslahiye'de oyların yeniden sayımı için İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvurumuzu yaptık.

Gaziantep Milletvekilimiz Melih Meriç, İslahiye Belediye Başkan adayımız Okan Öztürk, İlçe Başkanımız Mustafa Sezgin Yıldırımtürk ile birlikte sürecin takipçisiyiz. Tespit ettiğimiz tutarsızlıklar ancak yeniden sayımla düzeltilebilir. Hemşehrilerimiz tereddüt etmesin. İslahiye’mizde tek oy dahi sahipsiz kalmayacak’’ dedi.

BUGÜN BELLİ OLACAK

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç de İslahiye Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği Seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini, bu itirazın ise gün içinde sonuçlanacağını kaydetti.