31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük hezimet yaşayan İYİ Parti’de 5.Olağanüstü Kongre süreci devam ediyor. Olağanüstü kongre öncesi Gaziantep’te bazı isimler Genel Başkan Adayı Koray Aydın’a destek vereceklerini açıkladı. Gaziantep üst kurul delegelerinin bu kararını ve Olağanüstü Kongre sürecini değerlendiren Gaziantep Milletvekili Mustafa Gürban, önemli açıklamalarda bulundu.

PARTİYİ TEMSİL ETMEYEN İSİMLER

Gürban, İYİ Parti Genel Başkanını belirleyecek isimlerin partiden uzak, parti aleyhinde eleştirileri bulunan ve partiyi temsil etmeyen isimler olduğunu kaydetti. Gürban, ‘’Y azım Koray Aydın Bey ile alakalı değil ve Genel Başkan Adayımıza Kurultay’da

başarılar diliyorum. Benim bahsetmek istediğim Kurultay’da oy kullanacak bazı kişilerin esasında en az 1 yıldır, İYİ Partiyi temsil etmediğidir’’ dedi.

Mahsum Altunkaya DEİK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi Mahsum Altunkaya DEİK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi

İYİ PARTİ’NİN SORUNLARINI ANLATTI

İYİ Parti’nin sorunlarını anlatan Gürban, ‘’ İYİ Parti’nin sorunları bana göre bellidir. Teşkilat yapısı, Sürekli yaşanacak olan finansman sorunu. Devlet yardımı partinin masraflarına yetmiyor. Medya gücü eksikliği, Genel Merkez’de bulunan halktan kopuk bazı yöneticiler ve -Kadın ve Gençlik Kollarına daha fazla önem ve bütçe verilerek harekete geçirilmesi. En az 3 madde de köklü revizyon ve geleceğe dair planlama yapmak gerekir.’’

TEK SUÇLU AKŞENER Mİ?

Parti içinde istediğini alamayan kesimlerin parti aleyhine çalıştığını söyleyen Gürban, ‘’İstediği sırayı alamayınca aleyhe konuşanlar, istediği görevi alamayınca terse çalışanlar,hatta yağmur şuraya yağıyor diye pılını pırtını toplayıp o tarafa göç edenler, suçsuz; Meral Akşener suçlu… Şimdi sizin desteklediğiniz aday da Genel Başkan olursa aynı şeyleri yaşayacak. Ondan da herkes birinci sırayı, belediye adaylığını, il başkanlığını ve GİK üyeliğini isteyecek. Alamazsanız bu görevi yeni Genel Başkan da mı suçlu olacak? Bunlara göre öyle olacak’’ dedi.