Süper Lig'in 37. haftasında Galatasaray evinde 10 kişi kalan Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olurken maç sonrasında yaşananlar ortamı daha da gerdi.

Ali Koç'un sahaya girmesi ve sarı-kırmızılı yöneticilerle tartışması sonrasında Başkan Dursun Özbek, kendi taraftarı tarafından istifaya davet edilmişti.

Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'den racon yenildiğini düşünen taraftarlar, Özbek'i çalışanlarını koruyamamakla suçladı.

664A74Ee2E0616Db19F7E8F4

Bunun üzerine orada olmadığını belirten Özbek, yaptığı basın toplantısıyla Ali Koç'u hedef aldı.

Dursun Özbek: "Boş sahada, yanında silahlı korumalar, 70-80 tane yancısı. Akreditasyon alanına giren kişiler bellidir. Ben dahi belli bir süre giremem. Sen geliyorsun, aynı haneye tecavüz eder gibi. Tek başına da değil. Silahlı korumalar, 80 kişi, stadyum boşalmış. Bu sahte kabadayılık değil de nedir?"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe ile oynanan derbi maçının ardından yaşanan olaylara dair dikkat çekici ifadeler kullandı. Özbek, rakip takım başkanı Ali Koç ve maç sonrası yaşananlar hakkında konuştu.

Dursun Özbek, Ali Koç'un maç sonrası gösterdiği tavıra tepki göstererek, "Ali Koç bu cesareti nereden alıyor?" diye sordu. Lig başından itibaren hakemlere yönelik saldırı çağrılarını eleştiren Özbek, İzmir'deki olayları örnek göstererek, Koç'un tutumunu kınadı.

İbrahim Başkan Hamit Altıntop'u kovdu! Milli Takımlar sorumlusu Ceyhun Kazancı oldu İbrahim Başkan Hamit Altıntop'u kovdu! Milli Takımlar sorumlusu Ceyhun Kazancı oldu

"Devlete sesleniyorum, İçişleri Bakanı'na, Emniyet Müdürü'ne sesleniyorum," diyerek sözlerine devam eden Özbek, polisin olaylar karşısında yeterince aktif olmamasından yakındı. Bu durumun provokatif bir amaç taşıdığını ve kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Özbek, Ali Koç'a meydan okuyarak, "Ali Koç yüreğin yetiyorsa gel buradayım," dedi. Cesaret ve erdemli davranışları sorgulayarak, Koç'u doğrudan konuşmaya davet etti.

Galatasaray Başkanı, Ali Koç ve beraberindeki grubun, maç sonrası alanda kalan personele saldırıda bulunmasını şiddetle kınadı. Ayrıca, kullanılan ağır küfürlerin kabul edilemez olduğunu belirtti.

"Hesap sorulmuyor"

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları:

Dünkü olaylar, yapılan ahlaksızlıklar tüm spor kamuoyu gözünde cereyan etti. Bu olaylara sebep olan baş ahlaksız ve yancıları, ona çanak tutan kamu görevlileri hakkında gerekli suç duyurularını yaptık. Ali Koç'un şımarıkları artarak devam ediyor, kimse de bu şahıstan hesap sormuyor. Ali Koç maç sonrası polis eşliğinde trafik durdurularak, polis eşliğinde statta kaldı. Güvenlik görevlileri şehir eşkıyasının korumalığını yapmıştır. Bu söylediklerim tek tek kameralarda var.

"Hesap soracağım, iyilik kazanacak"

Ali Koç iyi dinle, bu yaptıklarının hesabını senden tek tek soracağım! Ali Koç senin tüm camiaları karşı karşıya getirmek için bir proje olduğunu Türkiye görecek! Son altı ayda yapılanları hatırlayın! Ali Koç bu yaptıklarını bana sökmez, bunu bil! Ben Galatasaray'ın başkanıyım! İyilik kazanacak, Galatasaray şampiyon olacak!

Editör: Murat ATAY