31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne İYİ Partiden 7, CHP ve Saadet Partisinden 5, AKP'den 4, DEVA Partisi, DEM Parti ve Türkiye İşçi Partisinden 1, HÜDA PAR'dan 2 olmak üzere toplam 26 milletvekili katıldı. 

Resmi olmayan sonuçlara göre CHP'nin aday gösterdiği 5 milletvekilinden 4'ü belediye başkanı seçildi. 

Atay, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale ziyareti bilgilendirme toplantısına katıldı Atay, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale ziyareti bilgilendirme toplantısına katıldı

CHP'NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI 125'E DÜŞECEK

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Afyonkarahisar, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Adıyaman, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı Kastamonu, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal Kırıkkale Belediye Başkanlığını kazandı. 

Bu 4 milletvekili için 15 gün süre var. 15 gün içerisinde her vekil hangi görevi seçeceğini belirleyecek. Belediye başkanı seçilen vekiller bu görevi kabul etmek zorunda değil. Mazbatalarını almadıkları taktirde hiçbir şey yapmalarına gerek kalmadan, milletvekilliği görevleri devam ediyor. Mazbatalarını almaları ise milletvekilliğinden istifa olarak kabul görüyor.