Gaziantep‘te Şahinbey Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Gaziantep Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.  Şahinbey Belediyesi, Hak-İş Sendikası ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi protokol töreniyle 2024 yılı işçi maaşlarına dev zam yapıldı.

Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törende işçiler için örnek sözleşmeye imza atıldı.

HAK-İŞ Konfederasyonu temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında büyük iyileştirmeler yapıldı.

ŞAHİNBEY’DE EN DÜŞÜK MAAŞ 30 Bin TL

Gaziantep'te 14 yaşındaki kızının uyurken bıçakladığı baba öldü Gaziantep'te 14 yaşındaki kızının uyurken bıçakladığı baba öldü

Şahinbey Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile belediyede en düşük 1 çocuklu işçinin en düşük maaşı 30.000 tl oldu. Böylece yapılan zam oranı yüzde 114 oldu.  Ayrıca Şahinbey Belediyesi 1762 lira 2024 için aile yardımı verecek.

Yapılan konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzalanırken imzalanan toplu iş sözleşmesinin ardından salonda büyük sevinç yaşandı. Şahinbey Belediyesi personelleri, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu uzun süre ayakta alkışladı.