İstanbul'un Sarıyer ilçesi Kireçburnu’ndaki Memduh Paşa Yalısı’nın içerisindeki bir inşaat firmasında hemen hemen 1,5 sene önce özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan Ahmet Y. iddialara göre film sahnelerini aratmayacak bir soygun planı gerçekleştirdi.

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 2

KAPIYA KAMYONET DAYAYIP 130 MİLYON TL'LİK DÖVİZİ ÇALDILAR

9 Haziran Pazar günü saat 03.30 sıralarında Ahmet Y., gece saatlerinde alarmı susturduktan sonra maskeli ve siyah kıyafetli 4 arkadaşını içeriye aldı.

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 3

Yalıya gri renkli kamyonet dayayan hırsızlar ardından içerideki 4 kasanın kapısını kırdı. Daha sonra kasalarda bulunan 3 çuvala doldurdukları yaklaşık 130 milyon liralık dövizi çalan hırsızlar, kamyonete yükledikten sonra hızla gözden kayboldu.

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 4

Sabah saatlerinde yalıya gelen işyeri sahibi Ümit E.’nin ihbarı üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede gelen ekipler, çevredeki güvenli kameralarını incelemeye aldı.

Şok eden olay: Tartıştığı cami imamını okla vurdu Şok eden olay: Tartıştığı cami imamını okla vurdu

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 5

MASKELİ 4 KİŞİYİ İÇERİ ALMIŞ

Özel güvenlik görevlisi Ahmet Y.’nin, maskeli 4 kişiyi içeriye aldığı, yalıda bulunan kasaların kilidini kırdıkları içerisindeki dövizleri çuvallara doldurdukları, çuvalları yalıya yanaştırılan kamyonetin kasasında koydukları tespit edildi.

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 6

Hırsızların kamyonete binerek uzaklaştıkları belirlendi. Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 7

İSTANBUL VE TEKİRDAĞ'DA OPERASYON

Yapılan çalışmalar sonucunda incelenen kamera görüntülerinden 7 şüpheli İstanbul ve Tekirdağ’da gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında soygunu gerçekleştiren 3 şüphelinin bulunduğu öğrenildi.

Yalıdan çuval çuval para çalanlar yakalandı - Resim: 8

ÇALINAN PARANIN BİR KISMI ELE GEÇİRİLDİ

Polis çalınan bir miktar parayı da ele geçirdi. Olayın firari şüphelilerini yakalamak ve paranın geri kalanını bulmak için operasyonlar sürüyor.

Editör: Ahmet Oğuz Çapan