Gaziantep TOKİ sosyal konut kura çekimleri 2. gününde devam ediyor. Kademeli gerçekleştirilen TOKİ 250 bin sosyal konutun kura çekimleri 6 ay içerisinde tamamlanacak ve en geç 2023 yılının mart ayında hak sahipleri belli olacak. İşte detaylar...

Gaziantep'te noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirilen sosyal konut kura çekilişinin 2. gününde çekiliş TOKİ’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek. Kura sonrası ev sahibi olmaya hak kazanan talihlilerin isim listesine TOKİ'nin resmi internet sitesinden ulaşılabilecek. 4500 sosyal konutun kura çekimi sonuçlarını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ilebelirlenecektir.

3. Kura sırasında belirlenecektir.

4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konutdeğişikliği) yapabileceklerdir.

TOKİ Konut Kura Sonucu Sorgulama Ekranı

https://a.toki.gov.tr/satis/tr/kura/

(3 Aralık 2022 Cumartesi) Gaziantep Defin Listesi Belli Oldu! (3 Aralık 2022 Cumartesi) Gaziantep Defin Listesi Belli Oldu!

TOKİ Kura Çekimi Canlı İzle