Mersin Adliyesi'nde yaşanan olayda, çeşitli suçlardan gözaltına alınan iki şüpheli, bekledikleri nezaretin kapı kilidini kırarak kaçtı. Diğer şüpheliler ise kaçmazken, güvenlik kamerası görüntüleri olayın detaylarını ortaya çıkardı.

Mersin Adliyesi'nde meydana gelen olay, bir grup şüphelinin mahkemeye çıkarılmak üzere nezaret alanına alınmasıyla başladı. Ancak iki şüpheli, elleri kelepçeli halde bekletildikleri hücrenin kapısını kırarak kaçmayı başardı. Diğer şüpheliler ise kaçmayı denemedi. Kaçan şüphelilerden biri yakalanırken, diğeri hala aranıyor.

Mersin'de gözaltındaki şüpheliler kaçtı

Olayın güvenlik kamerası görüntüleri, nezaret alanında yaşanan olayın ayrıntılarını gözler önüne serdi. Görüntülerde, iki şüphelinin kapıyı kırarak kaçtığı anlar net bir şekilde görülebiliyor.

Kocasını terk edip büyüttüğü üvey oğluyla kaçmıştı! Büyük yüzleşme canlı yayında gerçekleşti Kocasını terk edip büyüttüğü üvey oğluyla kaçmıştı! Büyük yüzleşme canlı yayında gerçekleşti

Diğer şüpheliler ise kaçmayıp beklemeye devam etti

2 TUTUKLAMA

Mersin’de, adliyeden 2 hükümlünün kaçmasıyla ilgili 2 kişi ’hükümlünün kaçmasına imkan sağlama’ suçundan tutuklandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı sosyal medya hesaplarında adliye nezarethanesinden şahısların firar ettiği yönündeki haber ve paylaşımlara ilişkin yaptığı açıklamada, Mersin Adalet Sarayı’nda nezarethane bulunmadığı, duruşmalara getirilen hükümlü veya tutukluların duruşmayı beklerken muhafaza edildikleri ’güvenlikli bekleme salonları’ bulunduğu belirtildi. Güvenlikli bekleme salonlarında hükümlü ve tutukluların kaçmaması ve güvenliği için ilgili kolluk birimince yeteri kadar güvenlik görevlisi görevlendirildiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"5 Mart’ta başka suçtan yargılamaları olan hükümlüler H.A. ve A.Y, adalet sarayında güvenlikli bekleme alanlarında muhafaza edilirlerken, görevli jandarma personelinin başka bir görev kapsamında yerinden ayrılması nedeniyle hükümlüler, kapının kilit kısmını duvardan sökerek firar etmiş, olayın hemen akabinde hükümlü A.Y. yakalanmış, H.A’nın ise aranmasına devam edilmektedir. Hükümlülerin kaçmasına imkan sağladığı değerlendirilen şüpheliler H.H. ve A.G, ’hükümlünün kaçmasına imkan sağlama’ suçundan tutuklanmış olup, görevli jandarma personeli hakkında adli soruşturma devam etmektedir."