• Fenerbahçe'nin şampiyon olacağını iddia eden ve haftalardır konuşulan astrolog Meral Güven, Galatasaray'ın ligi zirvede bitirmesi sonrası adeta çığırından çıktı.
  • Önce "Oh canıma değsin, beter olun" paylaşımında bulunan Güven, açtığı canlı yayında ağza alınmayacak küfürler savurdu.
  • Fenerbahçelileri hedef alan Güven'i izleyenler, duyduklarına inanamadı.

GECE 2'DE YAYIN AÇTI, KÜFÜRLER SAVURDU

Gaziantep’te korkutan teras yangını Gaziantep’te korkutan teras yangını
  • Kendisine gelen tepkiler üzerine gece 2'de sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayın açan Güven, Fenerbahçe taraftarını hedef alarak, küfürler savurdu.
  • Güven'in açtığı yayını izleyenler duyduklarına inanamadı.

"OH CANIMA DEĞSİN, BETER OLUN"

  • Güven ilk açıklamasında da Fenerbahçelileri kandırdığın ima etmiş, "Yüce mevlama şükürler olsun ki hevesinizi kursağınızda bıraktı. Geçen yıl ölmüş çocuğuma küfredip beni tehdit ediyordunuz. Adamın böyle hevesini kursağında bırakırlar. Oh canıma değsin, beter olun" ifadelerini kullanmıştı.

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK ETMEKTEN SORUŞTURMA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattı.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından, sosyal medya hesapları üzerinden çok kez paylaşılan ve Astrolog Meral Güven'in yapmış olduğu belirtilen, canlı video kaydında sarf edilen sözler ile ilgili olarak TCK’nın 216. maddesi kapsamında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan dolayı re'sen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Videoframe 3230

GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında Meral Güven gözaltına alındı.