Bu isimler arasında teşkilattan gelme isimler, sanayiciler ve eski milletvekillerinin olduğu belirtiliyor.  Ak Parti Gaziantep İl başkanının bu hafta büyük oranda belli olacağı ve partiyi kongreye götüreceği ifade ediliyor.

31 Mart seçimlerinde Gaziantep’te ciddi oy kaybı yaşayan Ak Parti’de il başkanlığı sorununun bu hafta içerisinde giderilmesi bekleniyor. Genel merkez, Gaziantep il başkanlığı için yaptığı çalışmalarda son aşamaya geldi. Yeni il başkanı bu hafta belli olabilir.

30’A YAKIN BAŞVURU

Edinilen bilgiye göre, Murat Çetin’in görevden alınmasının ardından, seçim sürecinde Murat Şerbetçi il başkanlığı görevini vekaleten yürütmüştü. Seçimin ardından geride kalan bir ay içerisinde Gaziantep’in yaşadığı oy kaybını ele alan Genel Merkez, yeni il başkanını belirlemek için çalışmalara hemen başladı. Bu kapsamda, 30’e yakın ismin genel merkezde il başkanlığı için temasta bulunduğu öğrenildi.

Kaymakam Soylu, şehit ve gazi ailelerine ziyaret etti Kaymakam Soylu, şehit ve gazi ailelerine ziyaret etti

7 İSİM ÖN PLANDA

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığı için genel merkezin 30 isim arasından 7 isim de yoğunlaştığı öğrenildi. Bu isimlerin kim olduğu merak ediliyor. 7 isim arasında, teşkilatçı isimlerin yanı sıra, bir sanayici ve 3 eski milletvekilinin olduğu da iddia ediliyor. Genel merkezin yapılacak görüşmelerin ardından, 5 ismi Ankara’ya davet edeceği ve araladından bir ismi Gaziantep İl Başkanı olarak atayacağı ifade ediliyor.