AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerel seçimler için 17 Kasım’da sona erecek olan aday adayı müracaatlarının 22 Kasım’a kadar uzatıldığını açıkladı.

ak-partide-yerel-secim-aday-adayi-muracaatlarinin-gunu-uzatildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “17 Kasım’da bitecek olan aday adayı müracaatlarımız, il başkanlarımızın talebi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’a kadar uzatılmıştır. Teşkilat temayül yoklaması ise 26 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Cumhurbaşkanımız ile diyalogumuz hasbidir, harbidir, haysiyetlidir. Hiç kimse aramıza giremeyecektir." MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Cumhurbaşkanımız ile diyalogumuz hasbidir, harbidir, haysiyetlidir. Hiç kimse aramıza giremeyecektir."

F-1DLCGXkAA3yYI

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin de, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; ''31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Belediye Başkan Aday Adayları için daha önce 19 Kasım olarak açıklanan son başvuru tarihi 22 Kasım 2023’e, 19 Kasım’da yapılması açıklanan Temayül yoklamamız ise 26 Kasım 2023 Pazar gününe ertelendi. Temayül yoklamamızın yapılacağı yer ile ilgili açıklamamızı daha sonra yapacağız. Alınan karalar ülkemize, memleketimize ve aday adaylarımıza hayırlı olsun. Allah dirliğimizi ve birliğimizi bozmasın.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: