Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (NOSAB) yemekli toplantıya yönetim listesinde yer alan Nihat Özbağ ve Ömer Onan ile birlikte katılan Aziz Yıldırım, Bursalı kongre üyelerinden destek istedi. Sarı-lacivertli dernek üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Yıldırım, kendisine yöneltilen soruları açık yüreklilikle cevaplandırdı.

Gaziantepspor için flaş gelişme… İsim hakkı kime geçti? Gaziantepspor için flaş gelişme… İsim hakkı kime geçti?

Acun Ilıcalı’nın kendisi hakkındaki sözlerinin sorulması üzerine sert tepki veren Yıldırım, "Acun, kaşınıyor. Kaşınmasın. Çıkmış bu gece bir televizyon programında benim hakkımda konuşuyor. Mourinho ile Londra’da görüşmüşüm. Yanlış biliyor, Londra’da değil Roma’da görüştüm. Gerizekalı Acun. 2016 ya da 2017 yılında basketbol takımımız Beşiktaş’ı yenerek şampiyon olmuştu. O şampiyonluk eğlencesinde Acun da vardı. İki tane Dominik varmış. İşte bu Dominik’te Fetöcülere pasaport ve oturma izni veriyormuş dediler. Kendisiyle konuştum ve yapma dedim. Yapmıyorum, etmiyorum dedi ama yapıyormuş. Öğrendik sonradan. Ayrıca Acun’un oraya kalkan özel uçakları da takip etsinler başka bir şey demiyorum. Adnan Oktar’a sadece 1 sene gittim diyor ama 9 sene gitmiş. Hakkında yazılan 3 bin 500 sayfalık fezlekeyi okudum" ifadelerini kullandı.

G P L D G Z5 Xo A Az Z S3

Aziz Yıldırım, kendisine "Yalan konuşuyor." diyen Acun Ilıcalı'ya yönelik konuştu: "Basketbolda şampiyon olduğumuz zaman İstanbul'da basketçileri falan topladım bir mekanda yemek yiyor, eğleniyoruz. Beni bir gün önce birileri uyardı. Dedi ki 'Acun Ilıcalı ile ilgili problem var sen bunu seviyorsun, bunu uyar.' Konu nedir dedim. Dedi ki '2 Dominik varmış. Bir tanesinde FETÖ'cülere pasaport çıkarttırıyormuş, oturma izni yapıyormuş.' Çağırdım kendisini. Eşiyle birlikte geldi. Böyle bir durum varmış, eğer böyle bir şey yapıyorsan yapma kötü olacak senin için dedim. Ya ben yapmıyorum, etmiyorum dedi. Ama var bir şeyler. Öğrendim sonradan. Onun için fazla konuşmasın. Adnan hoca konusuna da girersem çıkamaz. Adnan hoca konusunda oturdum onun için 3500 sayfa polis fezlekesini okudum. Orada suçlanan insanların %20'si bizi Adnan hoca ile Acun tanıştırdı diyor. İddianamede de 4 yerde adı geçiyor. Ondan sonra diyor '18 yaşındaydım gençtim gittim Adnan hocanın yanında 1 sene kaldım...' 9 sene kaldın ne anlatıyorsun sen ya? İstiyorlarsa çıkıp cevap versinler belgeleri koyayım önlerine. Başka çok konu var. Uçaklar çok gidip geliyor... Ben konuşmayayım, beni konuşturmasın sokağa çıkamaz. Bize yalancı diyorlar..."

Yıldırım, bir soru üzerine kendisinin sadece bir başkan olmadığını belirterek, "Ben Başkan değilim, liderim. Herkes başkan olur ama lider olamaz" diye cevap verdi.

2012 yılında "Ne şikesi memleket elden gidiyor" dediğini hatırlatan Yıldırım, "Şimdi ise Fenerbahçe elden gidiyor diyorum" ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı’nın Ankara ile iletişimi sağlayacağım yönündeki açıklamalarına da tepki gösteren Aziz Yıldırım, "Acun, Cumhurbaşkanından yetki almış gibi her şeye garanti veriyor. O işleri ben hallederim diyor. Listelerine bakıyoruz hükümete yakın isimler var. Fetö’ye yakın isimler var. Devletle kavga edilmez ama siyaset ile de işimiz olmaz" ifadelerini kullandı. Aziz Yıldırım, göreve seçilmesi halinde Mourinho ile çalışacaklarını söyledi.