Bağcılar’da bir iş yerinde gasp etmeye çalıştıkları güvenlik görevlisine ve yanındaki köpeğe taş ve sopayla saldıran yabancı uyruklu 4 şüpheli tutuklandı.

Bağcılar Bağlar Mahallesi’nde önceki gece 02.00 sıralarında bir iş yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan S.K., 4 kişi tarafından gasp edilmek istemişti.

Gaziantep’te 23 adet kaçak silah ele geçirildi Gaziantep’te 23 adet kaçak silah ele geçirildi

Bagcilarda Guvenlik Gorevlisine Ve Kopege Saldiran 4 Supheli Tutuklandi 10850457 23520 600X315

İstanbul Bağcılar'da ikisi İranlı bir grup, bir tekstil firmasının güvenlik görevlisi ile köpeğine saldırdı. Tuğla, levye ve sopalarla S. K. adlı görevliyi darp eden şüphelilerden 4'ü polisin çalışması sonucu yakalandı.

Olay anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Şüpheliler hakkında "yağma" suçundan işlem yapıldı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; olay önceki gece saat 02.00 sıralarında Bağcılar Bağlar Mahallesi’nde meydana geldi.

Bir tekstil firmasında güvenlik görevlisi olarak çalışan S.K., bir grubun saldırısına uğradı. S.K. saldırganlara direnirken şüpheliler tuğla, taş ve sopayla darp etti. Saldırganlar, bekçiyle birlikte karşı koymaya çalışan köpeğe de saldırdı. Yaşanan olay sonrası ihbar üzerine polis ekipleri olay yerine gitti. S.K.’nın eşyalarının ve 300 lirasının gasp edilmek istendiği iddiasıyla şikayetçi olması üzerine güvenlik kamerası kayıtları incelendi. E.Ö., P.F., A.M. ve S.Ö. isimli gasp şüphelilerini tespit edildi. İkisi İranlı şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından “yağma” suçundan  adli makamlara sevk edildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen şüpheliler, ‘birden fazla kişi tarafından gece vakti silahla yağma suçundan’ tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen şüpheliler tutuklandı.