MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in memleketi Manisa’da düzenlediği açık hava toplantısında, “Özgür Bey sokağı adres gösteriyor, ateşle oynuyor. Sipariş konuşmalarla yıpranıyor. Sözde darbe girişimine karşı mücadeleden bahsediyor. Demlenmiş CHP komaya girmiş, kontrolden çıkmış. Aziz Manisalılar, Manisa’nın evladı olan bir Özgür’e özgürce sahip çıkın, demlenmiş siyasetten uzaklaşmasını temin edin” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ‘Cumhur bizim, Türkiye hepimizin’ temalı ikinci açık hava toplantısını MHP’li tek büyükşehir belediyesinin olduğu Manisa’da gerçekleştirdi.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı’na atlı birliklerin karşılamasıyla gelen Bahçeli, meydanda kendisini bekleyen binlerce vatandaşa seslendi.

Manisa’nın coşkusuyla göz kamaştırdığını kaydeden Bahçeli, şunları söyledi:

''2019’da beka için milli karar çağrısı yapmıştım. Manisa’nın ehline emanet edileceğini söylemiştim; hamdolsun Manisa ehline emanet edildi. Manisa yanımızda durdu. Manisa’yı hizmetle kucakladık. Manisa tarihimizin canlı şahididir. Devlet yönetiminin ilk durağıdır. 16 şehzade Manisa’da sancak beyliği yapmıştır. İmparatorluk çınarının kökü Manisa’dan sulanmış, milli mücadele zaferi Manisa’da körüklenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü sizlerin desteği ile taçlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde korkuluklar yıkıldı. 8 ay önce yine Manisa’ya sahip çıkıp, sağlam iradeyi seçerek ’istikrar sürsün Türkiye büyüsün’ tercihinde bulundunuz. 31 Mart’ta da yerel seçimlerde de inanıyorum ki Manisa yine sevdalılarına kucağını açacaktır. Varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır. 31 Mart’ta sandığa gidecek misiniz? Sandığa sahip çıkacak mısınız? Geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Huzurunuza sahip çıkacak mısınız? Cumhur İttifakı’na destek çıkacak mısınız? Madem evet diyorsunuz, sayın Cengiz Ergün’ü bir kez daha iradenize emanet ediyorum. 2023’ün zafer yolu Manisa’dan ardına kadar açıldı. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle önümüze çıkarılan sanal korkuluklar yıkıldı, cumhur demokratik iradesiyle vaziyet alıp Türkiye Yüzyılı’nın meşalesini yaktı” 

Manisa'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin" temalı açık hava toplantısında konuşan Bahçeli, "Manisa'nın ufkunu kapatmaya niyetlenenlere geçit yoktur" diyerek şu ifadeleri kullandı;

İzmir'de öldürülen taksiciye ilişkin de konuşan Bahçeli,

"Taksi şoförümüzü katleden alçağın vatandaşlıktan çıkartılması adalet mecburiyetidir"

31 Ocak gecesi tertemiz bir taksi şoförümüz üşümesin diye aracına aldığı bir cani tarafından vuruldu ve hayattan koparıldı. DEM'ci ve bölücü bu caninin herkese güvenmeyeceksin sözü de kamera kayıtlarına yansıdı. Şoförümüzün ailesine başsağlığı diliyorum. Yeminli Türkiye düşmanları kara propaganlarına hız kesmeden devam etseler de birbirimize güvenmekten, birimize sarılmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Kötülüğe, kötümserliğe teslim olmayacağız. Milli birlik ve kardeşliğimizden taviz vermeyeceğiz. Teröre ve teröriste acıma olamaz. En ağır şekilde cezalandırılması ve bir daha güneş ışığı görmemelidir. Taksi şoförümüzü katleden alçağın vatandaşlıktan çıkartılması adalet mecburiyetidir.

Fatih Camii imamına yapılan saldırısı, Santa Maria Kilisesi'nde işlenen Cinayet, Diyarbakırlı Ramazan Hoca'ya yapılan suikast, Türkiye aleyhine yapılan saldırıların birkaçıdır.

"14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın meşalesi yakıldı"

Kalbimiz her zamanki gibi Manisa ile bir çarpıyor. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Manisa'mıza milli birlik ve kardeşliğimize hayırlı olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Manisa tarihimizin canlı şahididir. Devlet yönetiminin ilk adımı ilk şehridir. Osmanlı döneminde 16 şehzade Manisa'da sancak beyliği yapmıştır. Zafer yolu inanıyorum ki Manisa'dan açılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü sizlerin desteğiyle taçlandı.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Türk ve Türkiye Yüzyılı'nın meşalesi yakıldı. İstikrar sürsün Türkiye büyüsün tercihinde bulundunuz. 56 gün sonra da yerel seçimler yapılacaktır. İnanıyorum ki Manisa varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır.

"Manisa'ya hizmet etmeye talibiz"

Manisa'da sahte demokratlara yalan bezirganlara müsaade ve mükafat yoktur. Cumhur İttifakı'nın birbirinden değerli belediye başkan adaylarıyla Manisa'ya hizmet etmeye talibiz.

Bölücü teröristlerle demlenip ortak kaderimizi karartmak için her türlü çirkefliği yaptığını açıkça görüyoruz.

Oyunlarınızı bozmak omurgalarınızı bozmak için Kuva-yi Milliye ruhuyla direniyoruz. Biz direndikçe bozguna uğruyorlar, korkuya yapılıyorlar. Hedefimiz Türkiye Yüzyılı hedeflerini gerçekleştirmektedir.

"DEM'lenenlere karşı ortak bir ruhla mücadele ediyoruz"

Manisa tercihini netleştirmiştir. Neye inanırsanız inanın, hangi partiye gönül verirseniz veriniz. Oyunuzu kullanmak için sandığa gidip Manisa'nın gücüne güç katmanızı önemli rica ediyorum.

Doğruya doğru haine hain kahramana da kahraman demek mesuliyetindeyiz. Bölücü terör örgütüyle DEM'lenenlere karşı ortak bir ruhla mücadele ediyoruz.

Meclisteki Can Atalay protestosuna tepki

Can Atalay hakkında Yargıtay kararı okunurken hiçbir adaba sığmayan protesto gösterileri demokratik bir gösteri olarak gösterilemez. AYM vesayetçi bir tutumla tartışmaların fitilini ateşlemiştir. Nerede bir hain nerede bir suçlu varsa Türkiye'nin varlığına kim husumet besliyorsa AYM onların lehinedir. TBMM Anayasa Mahkemesi'nin kararına boyun eğmeyerek söz konusu şahsın milletvekilliğini düşürmüştür.

Yeni bir anayasaya duyulan ihtiyaç ortadadır. MHP'nin bu konudaki samimi çağrısı herkesçe bilinmektedir. Yargıtay kararının okunması anayasal bir zorunluluktur. Meclis'e hakaret etmek de millete ihanettir.

"Özgür'e sahip çıkın, DEM'lenmiş siyasetten uzaklaşmasını temin edin"

Manisa'nın evladı olan Özgür'e sahip çıkın, DEM'lenmiş siyasetten uzaklaşmasını temin edin. Allah ülkemizi zillet ittifakından korumuştur.

Verilmiş sadakamız varmış. Dün kucakladıklarına bugün kulp takanlara yerel yönetimde yetki vermek yıkımdır. Manisa yıkımın değil yükselişin yanındadır. Türkiye Yüzyılı pekişecek. Sizlerin huzuru için çabalayacağız.

Özgür Özel’den Tunç Soyer açıklaması: "İzmir seçmeninin beklentileri yüksek, notu kıttır" Özgür Özel’den Tunç Soyer açıklaması: "İzmir seçmeninin beklentileri yüksek, notu kıttır"

Bahçeli, konuşmasının bitiminde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Cengiz Ergün ile birlikte vatandaşlara karanfil dağıttı.