TFF, Deprem felaketi nedeniyle Hatay ve Gaziantep FK, gelecek sezonki hakları saklı kalıp kalan tüm maçlarında hükmen 3-0 yenik sayılacağını açıkladı. TFF'nin, UEFA'nın görüşlerine uyması gerektiğini vurgulayan Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ, Hatay ve Gaziantep'in bu sezon oynadığı tüm maçların geçersiz sayılması gerektiğini söyledi. İşte detaylar...

Yaşanan deprem felaketi sonrası olağanüstü (OHAL) ilan edilen illerimizde hayat dururken futbolda birçok kulüp de lige devam edememe kararı aldı. TFF'de söz konusu kulüplerin gelecek sezon hakları saklı kalmak üzere bu sezon ligden çıkarılacaklarını duyurdu.

Bununla beraber son günlerde özellikle Süper Lig'de "Çekilen takımların daha önce oynadıkları maçların sonuçları yok sayılmalı mı yoksa sayılmamalı mı?" tartışmaları gündemde...

Özellikle Beşiktaş Kulübü'nün, Süper Lig'den çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor'un tüm sezon boyunca oynadığı maçların geçersiz sayılması yönünde öneride bulunduğu biliniyor.

Hürriyet'e konuşan Beşiktaş  Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ konuyla ilgili şunları söyledi:

Beşiktaş’tan ’Adalet, Vicdan, Kayıkçı’ açıklaması Beşiktaş’tan ’Adalet, Vicdan, Kayıkçı’ açıklaması

"UEFA'nın kesin açıklaması var sanırım bunu da hem futbol federasyonumuz hem de kulüplerimiz en ince detayına kadar biliyorlardır."

"Burada şu var, UEFA bu tür afet durumlarında çekilecek takımların tüm puanlarının silinmesini önerirken kesin kararı ülke futbol federasyonlarına bırakıyor. Biz bu konuda haklıyız."

Beşiktaş'tan açıklama var: UEFA kararı ve ligden çekilme ile geçersiz sayılacak maçlar...

Siyah beyazlıların bu konuda TFF  ile temas halinde olduğu, başka kulüplerinde Beşiktaş ile aynı hassasiyete sahip olduğu öğrenildi.

Mevcut karara göre Gaziantep FK ve Hatayspor kalan maçlarında 3-0 yenik sayılacak.