Gaziantep'te  her platformda ‘ortak akıl ile yapıyoruz’’, ‘’Ortak akıl ile yönetiyoruz’’ söylemlerini duyduklarını ve son zamanlarda bunun ismine ‘’Gaziantep Modeli’ denildiğine dikkat çeken Milletvekili Meriç, ‘’Farkı düşünceden, farklı siyasi oluşumlardan temsilcilerinde bulunduğu çözüm masasına ortak akıl denir.

Sadece bir kesimin oluşturduğu birlikteliğe Gaziantep Modeli demekte gaflettir. Muhalefet milletvekillerini yok saymak, onlara oy verip TBMM’ye gönderen seçmeni de yok saymaktır. Siyasetçiyi ve toplumu ayrıştıran bu tehlikeli tutum artık son bulmalıdır’’ İfadelerini kullandı.

‘’DEZENFORMASYONA PRİM VERİLİYOR’’

Gaziantep’te muhalefet milletvekilleri ve il başkanlarının kenti sorunlarının konuşulduğu ve çözüm arandığı toplantılara davet edilmemesinin kamuoyunda dezenformasyona açık prim verdiğine vurgu yapan Meriç, ‘’Muhalefet milletvekilleri, il başkanları veya meclis üyeleri, bu kenttin önemli toplantılarına davet edip, süreçle ilgili bilgilendirmezseniz, sonrasında mevcut bilgilerle yapılan eleştirileri şikayet etme hakkınız olmaz. Bu tutum Gaziantep gibi  dinamik ve acil çözüm bekleyen birçok sorunu olan şehirde bilgi kirliliğini arttırır ve dezenformasyona zemin hazırlarsınız. Gaziantep’te ortak akıl veya diğer adıyla Gaziantep modeli açıkça görülüyor ki çözümün değil, sorunun bir parçası olma yolunda ilerlemektedir.’’ Diye konuştu.

‘’SÖYLEMLER, EYLEMLERİ DOĞRULAMIYOR’’

GAİB’den Üst Üste Üçüncü Ayda Da 1 Milyar Dolar İhracat GAİB’den Üst Üste Üçüncü Ayda Da 1 Milyar Dolar İhracat

Muhalefet milletvekilleri olarak bugüne kadar kentin ülke genelindeki imajını ve ali menfaatlerini düşünerek, yaşamsal sorunları kamuoyu önünde değil de, masada çözmeye özen gösterdiklerini belirten Meriç, şunları söyledi: ‘’Ancak, görüyoruz ki çözüm için kurulan masaya davet edilmiyoruz. Birlik ve beraberlik söylemlerin eylemde maalesef karşılığı yok. Bu kentin bir milletvekili olarak, kendimizi sorunların çözümü için kurulan masaya davet ettirmemiz bu kent için büyük bir utançtır. Bu nedenle ya bu oluşama’’AK Parti aklı''  deyin ya da ‘’Ak Parti Modeli’’ olarak adlandırın. Ama asla ortak akıl veya Gaziantep modeli demeyin. Çünkü, inandırıcı değil.’’