Gazeteci Müyesser Yıldız kaleme aldığı köşe yazısında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e dair büyük bir iddia ortaya attı.

Yıldız kaleme aldığı yazısında ABD'nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i Türkiye'ye teslim ettiği ve Gülen'i taşıyan uçağın ise Türkiye yolunda olduğunu ifade etti.

Yıldız'ın yazısı ise şöyle:

Günlerdir Pensilvanya’daki çiftliği boşaltılan ve buradan götürülen Fetullah Gülen’in sağlık durumu konuşuluyor, “Ölüyor, öldü” deniliyor.

Bugün itibarıyla gündeme gelen son iddia ise; ABD’nin, Gülen’i MİT’e teslim ettiği, uçağının Türkiye yolunda olduğu ve bu bilginin şimdilik gizli tutulduğu.

Doğrudur, değildir – bilemeyiz; ama şundan çok eminiz: ABD, Gülen’i verdi veya verecekse mutlaka karşılığında bir şey istemiştir.

ABD’ye gidişini hatırlayalım. Kenya’da teröristbaşı Abdullah Öcalan’ı teslim ettiler, karşılığında Gülen’i aldılar.

“Küresel çete” malûm; mutlaka ki, Türkiye için yeni iyilikler (!) düşünüyordur. Ancak evvel emirde odaklanmamız gereken, ABD’nin bu ahı gitmiş vahı kalmamış canlı cesedi niye, daha önemlisi ne karşılığında verecek olmasıdır.

Filistin-İsrail savaşı dışında ülkemizi doğrudan ilgilendiren sıcak gündem konuları ne?

Birincisi; Suriye’deki terör örgütünün 11 Haziran’da yapmayı planladığı, Ankara’nın ise şiddetle karşı çıktığı belediye seçimleri.

İkincisi; Rusya-Ukrayna savaşında, artık sadece ABD ve kimi ülkelerin değil, doğrudan NATO’nun da Ukrayna’ya silah ve asker göndermesinin planlanması.

Vazgeçtik Ankara’nın bu konularda ABD’ye taviz vermesinden; aynen teröristbaşı Öcalan gibi, başına çuval geçirilmiş Fetullah Gülen’in uçaktan indiriliş görüntüleriyle iç-dış gündemimiz tümüyle tepetaklak olur ve her şey aylarca unutulur mu unutulmaz mı?!

“Canlı ceset” dedik… Şayet bir mucize olup da iyileşmediği takdirde sorgulanamaz, yargılanamaz, hapse atılamaz.

Üstüne bir de mezarı başımıza bela olur!..

Yaptıklarını yaşadığını göremeyeceğimize göre; onu almak yerine ABD’den, cenazesini CIA’nın veya Beyaz Saray’ın bahçesine gömmesini istememiz daha iyi olmaz mı?

18 yaşındaki genç kız motosiklet kazasında hayatını kaybetti 18 yaşındaki genç kız motosiklet kazasında hayatını kaybetti

GÜVENLİK KAYNAKLARI HABERİ YALANLANDI

Gazeteci Fatih Atik sosyal medya hesabından güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bir paylaşımda bulundu. Atik paylaşımında  “Sosyal medya ve internet sitelerinde FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in Türkiye’ye getirildiği ile ilgili haberler doğru değildir.” ifadelerini kullandı.

İlgili paylaşım şöyle:

Müyesser Yıldız'dan büyük iddia: ABD Gülen'i teslim etti - Resim : 1

Kaynak: haberet.com