CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar ‘’Bu iktidarın politikaları konut sorununu yıllar içinde bir barınma krizi haline getirdi. Bugün Gaziantep kiracılık oranının en yüksek olduğu illerin başında geliyorsa bunun sorumlusu iktidar ve onun belediyeleridir. Milletimiz müsterih olsun. Bu iktidarın politikaları sonucunda meydana gelen barınma krizini iktidarımızda çözeceğiz.’’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konut fiyatları ve kiralardaki artışlarla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunan CHP Lideri , ‘’Sarayın zalim düzeni yüzünden insanlarımızın ev sahibi olması hayal oldu. Kiralar da şiştikçe şişiyor. Vatandaşımıza öz vatanında zulüm var. 6 ay sonra, beş yıllığına yabancıya konut satışı yasağı getireceğiz. Fiyat dengesi oluşmadan yasak kalkmayacak. Öncelik kendi insanımızdır.’’ ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, fahiş oranlarda artan konut fiyatları ve kiralarla hakkında yaptığı açıklamaların ardından konuşan CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar ise ‘’Bu iktidarın politikaları konut sorununu yıllar içinde bir barınma krizi haline getirdi. Bugün Gaziantep kiracılık oranının en yüksek olduğu illerin başında geliyorsa bunun sorumlusu iktidar ve onun belediyeleridir. Milletimiz müsterih olsun. Bu iktidarın politikaları sonucunda meydana gelen barınma krizini iktidarımızda çözeceğiz.’’ diye konuştu.

CHP İL BAŞKANI UÇAR: “KONUT PİYASALARINI FIRSATÇILIĞA AÇIK HALE GETİREN İKTİDARDIR.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Neşet Uçar ise AK Parti iktidarını işaret ederek, ‘’Barınma gibi tarih boyunca insanoğlunun birincil ihtiyacı olan bir konu fırsatçılığa açık hale gelmiş ve bir kriz ortaya çıkarmışsa bunun sorumlusu bu iktidardır.’’ dedi.

"GAZİANTEP, TÜRKİYE’DE KİRACILIK ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU İLLERDEN BİRİ . KİŞİYE ÖZEL YAPILAN İMAR PLANLARI, BELEDİYE BÜTÇESİNİ DENKLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN ARSA SATIŞLARI GAZİANTEP’İ BU HALE GETİRDİ."

FIBA Erkekler Basketbol Avrupa Kupası'nda Gaziantep Basketbol dolu dizgin... FIBA Erkekler Basketbol Avrupa Kupası'nda Gaziantep Basketbol dolu dizgin...

AK Parti iktidarının bu zamana kadar uyguladığı yanlış politikalarla barınma krizinin ortaya çıktığını söyleyen CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu iktidarın politikaları konut sorununu yıllar içinde bir barınma krizi haline getirdi. Bugün Gaziantep kiracılık oranının en yüksek olduğu illerin başında geliyorsa bunun sorumlusu iktidar ve onun belediyeleridir. Kişiye, kişilere özel yapılan imar planları, belediye bütçesini denkleştirmek için yapılan arsa satışları Gaziantep’i bu hale getirdi.Ekim ayı verilerine göre Türkiye’de yıllık yüzde 159,2 olarak açıklanan cari kira artış oranı Gaziantep’te yüzde 113,9 olarak kayıtlara geçti. Kentimiz yıllık cari kira artışının en yüksek olduğu iller sıralamasında 8’inci sırada yer aldı.

Ekim verilerine göre bütün büyükşehirlerdeki yıllık kira fiyatı artış oranı yıllık TÜFE enflasyon oranından yüzde 85 daha yüksek.Türkiye’de kiralık dairelerin metrekare ortalaması 24 liradan 62 liraya çıkarken Gaziantep’te 17 liradan 36,4 liraya yükseldi.''

“VATANDAŞ EV SAHİBİ OLUR GİBİ KİRA ÖDÜYOR "

Kira bedelleri ve ev sahibi olmak için kullanılan kredi taksitlerinin had safhada bir artış gösterdiğini dile getiren Uçar, geçmiş dönemlere vurgu yaparak; ‘’20 yıl önce, AK Parti iktidara gelmeden evvel ortalama bir yurttaş emekli olduğunda emekli ikramiyesi ile orta halli bir ev alabiliyorken şimdi emekli ikramiyesi, ancak evin birkaç taksitini ödemeye yetiyorsa bunun sorumlusu bu iktidardır. Bu ülke bir zamanlar kira öder gibi kredi taksiti ödenerek ev sahibi olunabilen bir ülkeyken şimdi kira bedelleri de kredi taksitleri de kat kat arttıysa sorumlusu iktidardır. Milletimiz müsterih olsun. İktidar olacağız, barınma krizini iktidarımızda çözeceğiz.’’ diye konuştu.