Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, "Devlet memurunun eski bir milletvekilinin adı ile tehdit edilmesi çürümüşlüğün en açık göstergesidir" sözlerini ekledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, İslahiye Orman İşletme Şefi Ümran Pınar’ın Sayıştay raporunun gereğini yapması nedeniyle görevinden alınmasına sert tepki gösterdi. İl Başkanı Uçar açıklamasında Gaziantep’in orman varılığını koruması gerekenlerin ormanları katlettiğini ve buna direnen kamu görevlilerinin tehdit edildiği ifadelerine yer verirken, Ümran Pınar’ın derhal görevine döndürülmesi gerektiğini ve skandal görevden alma olayında yetkilerinin kötüye kullananların da görevlerinin sona erdirilmesi gerektiğini ifade etti. CHP İl Başkanı Uçar’ın açıklamaları şöyle;
 
“Geçtiğimizde günlerde yaşanan orman yangını sonrasında sınırlı orman varlığımızı gözümüz gibi korumamız gerektiğini söylemiştim. Bugün İslahiye Orman İşletme Şefi Ümran Pınar’ın sadece görevini layıkıyla yapması nedeniyle görevinden alındığını öğrendik!
 
İslahiye Orman İşletme Şefi Ümran Pınar'ın İslâhiye Belediyesi’nin kaçak olarak işlettiği taşocağının orman alanına taştığını  ortaya çıkarması ve Sayıştay raporları doğrultusunda kanunun gereğini yerine getirmek için direnmesi nedeniyle görevinden alınması Gaziantep'e ihanettir!
 
Orman varlığımızı koruması gereken Gaziantep'i yönetenler,ormanların katledilmesine karşı direnen kamu görevlilerine tehdit ediyor, görevden aldırıyor.
 

CHP İl Başkanı Uçar; “ Tek Yürek Tek Bilek İktidara Yürüyoruz” CHP İl Başkanı Uçar; “ Tek Yürek Tek Bilek İktidara Yürüyoruz”

 
Ormanları korumak itfaiyeci kaskı takıp poz vermekle olmuyor!


 
Sayıştay raporunun gereğini yapan, Gaziantep'in ormanını koruyan, kanunsuzluğa meydan okuyan Ümran Pınar derhal görevine iade edilmelidir.
 
Gaziantep'i yönetenler de ormanlarımızı korumak için ellerinden geleni yaptıklarını göstermek istiyorlarsa bu skandal görevden alma olayını sona erdirmelidir. Yetkilerini kötüye kullananların da görevine son vermelidir!
 
Devlet memurunun eski bir milletvekilinin adı ile tehdit edilmesi çürümüşlüğün en açık göstergesidir.
 
Bu olayın daha vahim tarafı ise AKP'li İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural'ın, eski bir iktidar milletvekilinden bahisle  "hop oturtup hop kaldıracağı" tehdidi. Devlet memurunun eski bir milletvekilinin adı ile tehdit edilmesi çürümüşlüğün en açık göstergesidir.