Cinayet gibi teklif! Geçtiğimiz temmuz ayında Esenyurt'ta bir tekel bayine düzenlenen saldırıda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen yaşamını yitirmişti.

G E Yr M20 X E A E Gt Ie

Öldürülen Yunus Emre Erzen'in avukatı Kerim Bahadır Şeker, davadan çekilmeleri için kendilerine teklif edilenleri açıkladı. Yapılan teklif adeta kan dondurdu.

Avukat Şeker, Esenyurt'ta gerçekleşen tekel bayisi saldırısında hayatını kaybeden Yunus Emre Erzen'in ailesinin ve yaralanan Yusuf Erzen'in vekilliğini üstlendiğini açıkladı.

Avukatlık görevi çerçevesinde, saldırı sonucu yaşamını yitiren Batuhan Bayındır ile ilgili önemli bir gelişme olduğunu belirtti.

Tekel Bayi Cinayetinde Yeni Iddialar Ortaya Atildi Kan Parasi Adi Altinda Cok Buyuk Paralar Konusuluyor 1200 650092

Avukat Şeker, alınan bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren kişilerin dışarıya çıkarılabilmesi için 3 milyon liralık bir rakam, bir ev, bir araba ve bir kamyonet teklifi yapıldığını ifade etmişti.

Bu tekliflerin nasıl barış yapılabileceğine dair hukuk dışı öneriler içerdiğine dikkat çeken Şeker, saldırganların haksız tahrik ifadeleri kullanarak dışarı çıkabilmeleri, ifade verebilmeleri ve şikayetlerini geri alabilmeleri koşuluyla bu teklifin sunulduğunu belirtti.

Eski kız arkadaşının evinin önüne benzin döküp yaktı: O anlar kamerada Eski kız arkadaşının evinin önüne benzin döküp yaktı: O anlar kamerada

Avukat Şeker, bu tür uygulamaların hukuki açıdan kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, olayın adalete intikal etmesi gerektiğini dile getirdi.

40 milyon TL - Kan parası.

13 yaşında erkek çocuğu İstersen kendi çocuğunun yerine canını al, istersen işçi yap.

11 yaşında kız çocuğu İstersen kurban et, istersen kendine gelin yap.

Avukat çocukların bulunup devlet tarafından güvence altına alınması için mahkemeye talepte bulunduklarını açıkladı.

Tekel bayi cinayetinin ardından hayatını kaybeden Batuhan Bayındır'ın ailesi şikayetini geri çekti. Ailenin avukatı Kerim Bahadır Şeker'in şikayetlerin geri çekildiği duyurusunun ardından aileden henüz bir açıklama gelmedi. 

Tekel Bayisi Saldirisinda Hayatini Kaybeden Batuhan Bayindirin Ailesi 3 Milyon Lira Karsiliginda Sikayetini Geri Cekti (1)

Olay Nasıl Gerçekleşti?

Daha önce aralarında husumet bulunan aileler arasında sağlanan barışın ardından, alacak verecek krizi yaşandı. Bu kriz nedeniyle 28 Temmuz'da tekel bayisine giden ve orada 3 gence yönelik gerçekleştirdikleri silahlı saldırıyla gündeme gelen 4 saldırganın o anları, sosyal medyada geniş bir tepkiyle karşılandı. Saldırıda hedef alınan Yunus Emre Erzen ile Batuhan Bayındır hayatını kaybederken, Yusuf Erzen ise yaralandı. Şüpheliler ilk başta kayıplara karışırken, olayın arka planı zaman içinde aydınlatıldı. 

Tekel sahibinin büyük oğlunun, daha önce saldırganlardan birini bacağından vurduğu ortaya çıktı. Daha sonra olayın unutulması için kan parası adı altında belirli bir miktar para ödendi ve genç çocuk tutuklandı. Bu gelişmenin ardından aileler arasındaki husumet sona erdi ve ticaret ilişkileri kuruldu. Ancak, tekel sahibi daha sonra borcunu ödemedi, bu durum saldırganları rahatsız etti. Saldırganlar, alacaklı oldukları baba Erzen'den borcun ödenmesini talep etti. Paralarını alamayan zanlılar konuyu mahkemeye taşıdılar ve icra takibi başlattı. Başlatılan soruşturmanın ardından, şüphelilerden Murat Özer, Servet Özer, Tarık Özer ve Azat Özer ile bu kişilerin kaçlarına yarım ettiği belirtilen 5 kişi yakalandı.