2013 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden Mezun olan daha sonra Ermenek Toplum Sağlığı Merkezi’nde sorumlu hekim olarak mecburi görevini yapan Yiğit; 2014-2019 yıllarında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve 
Hastalıkları ihtisasın tamamladı.

Kısa bir süre Ankara Eğitim Ve araştırma Hastanesinde çalıştıktan sonra Nizip Devlet Hastanesinde Mecburi hizmetini tamamladı. 1 Yıl Gaziantep’te özel bir hastanede görev yaptıktan sonra Defa Life Ailesine katıldı.

İYİ Parti'den Şok İstifa! Genel Başkan Danışmanı İstifa Etti İYİ Parti'den Şok İstifa! Genel Başkan Danışmanı İstifa Etti

Asistanlık Eğitimi süresince ve sonrasında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında güncel bilgileri ve tedavi yaklaşımlarını takip etmek amacı ile çeşitli ulusal ve uluslar arası kongrelere ve bu kongrelerde verilen sertifikalı eğitim programlarına katıldı. Bu kongrelerden 23 .Ulusal kanser Kongresi’nde yapmış olduğu çalışma ile  sözel bildiri birincilik ödülü aldı.
Uzmanlık tezi olan ‘’5-18 yaş arasında Çocuk Çağı Sarkomu ile Takipli Hastaların Yaşam Kalitesi ve Sosyodemografik Özellikler ‘’ isimli çalışması Türkiye Klinikleri Dergisinde Yayınlanmıştır.

Hem sağlıklı çocuk izleminde (aşılama - beslenme - gelişme - taramalar) hem de hastalık hallerinde ortak oluşturulmuş bilimsel programlar çerçevesinde hareket etmektedir.