Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  AK Parti Genel Merkezi'nde, partisinin Ankara il teşkilatı ve ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

''SAĞLAM DURMAZSAK SANDIKLARIN ÜZERİNE ÇÖKERLER''

AK Parti teşkilatına seslenen Erdoğan şöyle konuştu:

''Yeni seçilen ve yeniden seçilen 28. dönem milletvekilerimize tebrklerimi sunuyorum. Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak 14 Mayıs'ta dünyaya örnek olacak bir demokrasi sınavı verdik. Seçim koordinasyon merkezlerimiz Cumhur İttifakı ortaklarının katkıylarıyla çalışmalarını hiç ara vermeden yürütecektir. Bu meseleyi bitirene kadar en küçük bir rehavete boşluğa meydan vermeyeceğiz. Karşımızdakileri görüyorsunuz, seçimi açık ara geri bitirdikleri halde suyu bulandırmak adına her şeyi yapıyorlar. Şayet biz sağlam durmaz faaliyetlerimizi aynı şekilde yürütmezsek karşı tarafın bu nobran tavırlarıyla sandıkların üzerine çökeceğinden şüpheniz olmasın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tahıl koridoru anlaşması 2 ay uzatıldı - 1

Seçimin şu dönemdeki tablosu ortada hemen ardından 3 şehit, 5 şehit. Bunlar bizleri üzüyor. 28 Mayıs'a kadar bu işe sıkı sıkı sarılarak ülkemiz milletimiz üzerinde oynanmak istenen oyunu bozacağız. Kati zafere kadar gece gündür çalışacağız. Açık ara birinci çıkacağımızdan şüphe duymuyorum. Ülkeyi hangi ittifakın yöneteceği kararı verildi. 2. turda fire olmaması için elimizden geleni yapacağız. Seçim gecesi televizyon ekranlarında sergiledikleri 'kazandık' tiyatrosunu hep birlikte takip ettik.

''BUNLARIN İNSANLIKLA İRTİBATLARI DA KOPMUŞ''

Biz koalisyon masasının terör örgütleri ile iltisakını biliyorduk meğer bunların insanlıkla irtibatları da kopmuş. Kimse merak etmesin milletimizin ortak vicdanını yere düşürmemek de bizim görevimizdir. Seçim gecesi kendi elindeki veriler de aynı gerçeğe işaret ettiği halde ısrarla önde olduğunu söylerek yalan siyasetini bir kez daha ispatladı. CHP'li belediyeler ve müzahir STK'lar, deprem bölgesine yardımları kesmekten otellerden depremzedeleri kapı dışarı etmeye, her türlü rezilliği sergiliyor.

''SAZAN SARMALINA ALINAN KILIÇDAROĞLU FENA ÇARPILMIŞTIR''

Masadaki arkadaşları tarafından sazan sarmalına alınan Kılıçdaroğlu fena çarpılmıştır. Bunu sormak da o partinin seçmenine düşer. Ülkemizde her şeyi değiştirdik ancak muhalefeti maalesef değiştiremedik. 28 Mayıs seçimlerini bu şekilde suhuletle tamamlayarak ülkece önümüze bakacağız. Bu seçimin en önemli sonuçlarından biri de muhalefet cenahındaki büyük değişim olacaktır.

2. TUR SEÇİM PROGRAMINI AÇIKLADI

28 Mayıs'a kadar ne yapacağız? Ankara ve İstanbul'da çeşitli programlarımız olacak. Yarın İstanbul'daki şoför esnafıyla cuma günü hemşehri dernekleriyle bir araya geleceğiz. Hafta sonu deprem bölgesindeki şehirlerimizi yeniden ziyaret edeceğiz. Salı günü deprem bölgesinde iki şehrimizi ziyaret edeceğiz. Vatandaşlarımızı dinleyeceğiz eksik varsa gereken talimatları vereceğiz. Depremzede vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını göstermek boynumuzun borcudur. 28 Mayıs'a kadar kimseyi yormadan yolumuza devam edeceğiz. Ruberu yüz yüze çalışmalara ağırlık vereceğiz.''

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkanvekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Ali İhsan Yavuz, Jülide Sarıeroğlu ve Leyla Şahin Usta ile Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da yer aldı.