Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Karadeniz gazının sisteme bağlanması sonrası bu gazın bir kısmının ücretsiz olarak vatandaşlara verilmesi, gençlerin bir kereye mahsus olarak aldıkları akıllı cihazlardan ÖTV alınmaması için çalışma başlatıldı.

Enflasyonun vatandaşlar üzerindeki etkilerini azaltması için yapılan çalışmalar sürüyor. Bakanlık tarafından yürütülen çalışmaları titizlikle inceleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  önemli bir talimat verdi.

Bu kapsamda Karadeniz'de keşfedilen doğalgaz rezervinin Mart ayında sisteme verilmesiyle birlikte bir yıl boyunca söz konusu gazın 25 metreküplük bölümünün ücretsiz verilmesine ilişkin çalışma yapılıyor. Maliyet hesaplamaları sonrasında nihai karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak yetkimizi kullanacağız, sonra 60 gün süre var." Cumhurbaşkanı Erdoğan: "10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak yetkimizi kullanacağız, sonra 60 gün süre var."

Öte yandan gençlerin dert yandığı ÖTV için de adım atılacak. Sabah'tan Zübeyde Yalçın'ın haberine göre bir defaya mahsus olmak üzere gençlerin aldıkları telefon ve tablet bilgisayarlar ÖTV'siz satılacak. Söz konusu cihazlar 3 yıl süreyle satılamayacak..

.