İzmir Karabağlar'da dün gece saat 23.00 sıralarında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 2

BOŞANMA AŞAMASINDAKİ EŞİ EVE GELDİ, KADES'TEN YARDIM İSTEDİ

Uzundere Mahallesi 6002 sokak TOKİ Konutlarındaki bir apartmanda meydana geldi. İlk eşinden 4 çocuğu bulunan ve ikinci evliliğinde şiddetli geçimsizlik yaşadığı öğrenilen B.K., eşinden ayrılmak için boşanma davası açtı.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 3

Cuma günü boşanma davası görülecek olan B.K., iddiaya göre eşinin evine gelmesi üzerine 'KADES' uygulamasından yardım istedi.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 4

EŞİNDEN ŞİKAYETÇİ OLMADI

Kısa sürede eve gelen polis ekipleri, B.K.'yı alarak Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amirliği'ne götürdü. Burada ifadesi alınan B.K.'nın, daha sonra eşinden şikayetçi olmadı.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 5

ULAŞIM OLMADIĞI İÇİN YARDIM İSTEDİ

B.K. emniyetteki işlemlerinin ardından ulaşım sorunu yaşayacağı gerekçesiyle polis ekiplerinden yardım istedi. Polis otosuna bindirilen B.K. oturduğu adrese götürüldü.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 6

APARTMANI KONTROL ETMESİNİ İSTEDİ, POLİSİ KENDİ SİLAHIYLA VURDU

İddiaya göre, B.K. araçtan indiği sırada, kendisini bırakan polisten apartmanı kontrol etmesini istedi. Bunun üzerine polis memuru S.A., B.K.'ya eşlik ederek apartmanın 1'nci katındaki dairesine kadar götürdü.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 7

B.K., kapı girişinde henüz belirlenemeyen nedenle tartıştığı polis memuru S.A.'nın beylik tabancasını aldı. Ardından ateş ederek S.A.'yı belinden vurdu.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 8

Yaralanan polis memuru olay yerinden kaçmaya çalışırken, B.K. ise evine girdi. 

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 9

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE 'POLİS VURULDU' İHBARLARI YAPILDI

Olaydan sonra 112 Acil Çağrı Merkezi'ne çok sayıda 'Polis vuruldu' ihbarı yapıldı. Bunun üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru S.A.'yı (50) yaralı halde buldu.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 10

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Sağlık çalışanları tarafından belinden tabanca ile vurulduğu belirlenen S.A., ilk müdahalenin ardından ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Burada tedaviye alınan polis memuru S.A.'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 11

KADIN GÖZALTINA ALINDI

Yapılan araştırmada ise saldırıyı gerçekleştiren kişinin kısa süre önce KADES uygulamasından yardım çağrısında bulunan B.K. olduğu belirlendi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan B.K., Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 12

SOSYAL MEDYADAN 'POLİSİ VURDUM' PAYLAŞIMI

Polis memuru S.A.'yı vurduktan sonra evine giren B.K.'nın sosyal medyadan yaptığı paylaşım ortaya çıktı. B.K. yaptığı paylaşımda, polis memurunun kendisine saldırdığını ve bu nedenle vurduğunu itiraf ettiği sözleri yer aldı.

Seçil Erzan'ın yeni mesajları ortaya çıktı! Kuzeni ve eşinden tehdit dolu cümleler... Seçil Erzan'ın yeni mesajları ortaya çıktı! Kuzeni ve eşinden tehdit dolu cümleler...

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 13

ANTİDEPRESAN İLAÇLARI KULLANDIĞINI YAZDI

Ayrıca, B.K.'nın paylaşımlarında emniyete götürülerken polis memurlarını çektiği ve emniyette ifade verirken de kaydettiği görüntüleri yayımladığı görüldü. B.K., açıklamalarında bir süredir antidepresan ilaçları kullandığını da yazdı.

İzmir'de dehşet! KADES çağrısıyla kapısına gelen polisi silahıyla vurdu - Resim: 14

POLİSİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR 

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenilen S.A.'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında polis memuru S.A.'nın, tedavisinin ardından ifadesinin alınacağı bildirildi.