Büyükçekmece’de elleri ve ayakları bağlı ve halıya sarılı halde cansız bedeni bulunan Sedef Güler cinayetine ilişkin 2 şüpheli gözaltına alındı. Büyükçekmece Asayiş Büro ekiplerinin, şüphelilerden birini, genç kızın cansız bedeninin sarılı olduğu halıda bulunan yıkama fişinden yola çıkarak yakaladığı öğrenildi.

64762 1

Dün sabah saatlerinde Büyükçekmece Mimar Sinan’da denizde balıkçılar tarafından elleri ve ayakları bağlı ve halıya sarılı halde cansız bedeni bulunan Sedef Güler (24) cinayetine ilişkin yeni detaylara ulaşıldı.

Halı yıkama fişi şüpheliye götürdü

2 şüphelinin gözaltına alındığı olaya ilişkin Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro dedektifleri her detayı inceledi. Genç kızın cansız bedeninin sarılı olduğu halının üzerinde bulunan yıkama fişinden önce halı yıkamacıya ardından Fırat B. isimli şahsa ulaşıldı. Şüpheli, polis tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Büyükçekmece'de balıkçılar denizde ceset görünce polise haber verdi. Dalgıçlar tarafından denizden çıkarılan cesedin 24 yaşındaki Sedef Güler'e ait olduğu tespit edildi. Olayla ilgili kan donduran detaylar ortaya çıktı: Nalburdan zincir aldık. Cesedi battaniyeye koyup, üzerine ağırlık yapması için zincir sardık

Büyükçekmece'de önceki gün denizde balıkçılar tarafından halıya sarılmış kadın cesedi bulunmuştu. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede genç kadının cesedinin ayrıca bir zincirle sarıldığını ve ağırlık yapması için 10 kilogramlık bir ağırlık takıldığını tespit etmişti. Elleri ve ayakları bağlı olan cesedin yüzünün de tanınmaz halde olduğu belirlenmişti.

CESEDİN KİMLİĞİ PARMAK İZİNDEN TEŞHİS EDİLDİ

Polis yaptığı inceleme sonucu 20-30 yaşında olduğu düşünülen ve yeni öldürüldüğü tespit edilen cesedin parmak izi kayıtlarından Sedef Güler, adlı genç kadına ait olduğunu tespit etmişti. Bu gelişme üzerine Sedef Güler’in cep telefonu kayıtlarından genç kadınla son görüşen kişiler tespit edildi. Çevrede bulunan tüm güvenlik kameraları da inceleme altına alındı.

3 KİŞİ TESPİT EDİLDİ 2’Sİ GÖZALTINA ALINDI

Polis yaptığı çalışmalar sonucu olayla ilgili olarak 3 kişinin kimliğini tespit etti. İlk önce genç kadınla sosyal medya üzerinden son olarak konuşan O.Ö. adlı kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi

 

Sedef Gülerin ölümüyle ilgili kan donduran itiraf: Cesedi zincirle battaniye koyduk, köprüden attık

Daha sonra çevrede yapılan güvenlik kamera incelemesinde bir otomobilin Büyükçekmece köprüsü üzerine gelerek kısa süre durduğu ve araçtan bir şeyler atıldığı görüldü. Bu gelişme üzerine otomobilin plakası tespit edildi.

Otomobilin Yavuz G. adlı kişi tarafından kullandığı belirlendi. İstihbarat çalışması sonucu olay sırasında araçta Fırat B. adlı şüphelinin de olduğunun tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

CİNAYETİN İŞLENDİĞİ EV BULUNDU

Polis, Fırat B.’yi Beylikdüzü’nde oturduğu kiralık evde gözaltına aldı. Yapılan incelemede cinayetin bu evde işlendiği tespit edildi. Polis evde yaptığı incelemede boğularak öldürüldüğünü değerlendirdiği Sedef Güler’i, öldürmekte kullanılmış olabilecek kaşkol, eşarp ve ip gibi eşyalara el koydu.

Bu deliller incelenmek üzere kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

Sedef Gülerin ölümüyle ilgili kan donduran itiraf: Cesedi zincirle battaniye koyduk, köprüden attık

HER ŞEYİ ANLATTI

Cinayet Büro Amirliğinde yapılan ilk sorgusunda olayı anlatan Fırat B. olay sırasında kendi evinde olmadığını arkadaşının telefonu üzerine eve gittiğini söyleyerek “Ben gittiğimde kız ölmüştü. Cesetten nasıl kurtulacağımızı konuşarak plan yaptık. Nalburdan zincir aldık. Cesedi battaniyeye koyup, üzerine ağırlık yapması için zincir sardık. Evde bulduğumuz bir dambılıda zincire bağladık. Sonra otomobile koyarak gidip köprüden aşağı attık" dedi.

Önce otomobiliyle ezmeye çalıştı, yetmedi bıçakla kovaladı, gerçek sonradan ortaya çıktı Önce otomobiliyle ezmeye çalıştı, yetmedi bıçakla kovaladı, gerçek sonradan ortaya çıktı

ARANAN ŞÜPHELİNİN 8 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI VAR

Polis, cesedin taşındığı otomobilin bulunduğunu, incelemenin sürdüğünü belirterek olayın firarisi olarak aranan Yavuz G.’nin uyuşturucu kullanmak suçundan çok sayıda polis geliş kaydı olduğunu ayrıca hakkında 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğunu tespit etti.

Şüpheliyi yakalamak için operasyonların sürdüğü öğrenildi.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü, gözaltındaki şüphelilerle ilgili savcılıktan ek gözetim izni alındığını belirttiler

Nalburdan zincir almışlar

Öte yandan ortaya çıkan bir başka detaya göre cinayetin Beylikdüzü’nde bir adreste işlendiği, şüphelilerin ardından nalburdan zincir alıp Güler’i halıya bağladıkları ve sonrasında ayağına ağırlık bağlayıp denize attıkları öğrenildi.