Kısa sürede zengin olmaları ve lüks yaşamlarını sosyal medyada paylaşmalarıyla gündemden düşmeyen fenomenler, gelen şikayetler üzerine incelemeye alınıyor.

1627401

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal medya fenomenlerinin paylaşımlarını ve lüks yaşam tarzlarını denetlemeye başlayacak. Ticaret Bakanlığı da online satılan ürünlerin daha etkin bir şekilde denetlenmesi amacıyla harekete geçti ve e-Ticareti kapsayan Ürün Güvenliği Projesi'ni duyurdu.

Gaziantep'te hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 5 şüpheli yakalandı Gaziantep'te hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 5 şüpheli yakalandı

Bu projenin taslağına göre, internet veya telefon gibi uzaktan iletişim araçlarıyla satışa sunulan ürünlerin, şikayet gelmesi durumunda veya kendi inisiyatifleriyle denetleneceği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta ünlü fenomen Dilan Polat ve eşi Engin Polat beraberindeki 12 kişi ile birlikte tutuklanıp cezaevine konmuştu. "Kara para aklama", "vergi kaçırma", "örgüt kurma" suçlamalarıyla tutuklanan ünlü fenomen çiftten sonra gözler sosyal medyadaki diğer fenomenlere çevrildi.

POLAT AİLESİ TÜM FENOMENLERİ YAKTI! BAKANLIKTAN BÜYÜK OPERASYON: 600 FENOMEN TEK TEK İNCELENECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tam 600 fenomen tek tek incelenecek. Oda TV'nin haberine göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sosyal medyada yer alan fenomenlerin lüks hayatını ve ürettiği içerikleri mercek altına alacak. Bakanlık yetkilileri yasalara aykırı durum tespit ederse sosyal medya fenomenleriyle ilgili bilgileri diğer kurum ve birimlere aktaracak.

763859image1

Diğer taraftan, Ticaret Bakanlığı da online şekilde satılan ürünlerin daha dikkatli bir şekilde denetlenmesi suretiyle harekete geçti ve eTicarette Ürün Güvenliği Projesi’ni açıkladı. Bu projenin taslağına göre, internet ve telefon gibi araçlarla satışa çıkan ürünlerin, şikayet gelmesi halinde veya kendi inisiyatifleriyle inceleneceği belirtildi.