Sosyal medya paylaşımlarıyla şöhreti yakalayıp, örgüt kurma ve kara para aklama suçlarından tutuklanan Dilan ve Engin Polat çiftinin azmettirdiği öne sürülen silahlı saldırı davası geçen gün görüldü.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 2

Duruşmaya tutuklu sanıklar Sezgin, Engin ve Dilan Polat, bulunduğu cezaevinden getirilmişti. Diğer sanıklar SEGBİS ile duruşmaya katılmıştı.

Dilan Polat, Bakırköy'de kabusu yaşadı! Annesini 116 parçaya bölen caniyle aynı koğuşta Dilan Polat, Bakırköy'de kabusu yaşadı! Annesini 116 parçaya bölen caniyle aynı koğuşta
Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 3

EŞİYLE GÖZ GÖZE GELDİĞİ AN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Dilan Polat salona girer girmez Engin Polat’la gözgöze geldiği an gözyaşlarına boğulmuştu. Ayrıca duruşma devam ederken Dilan Polat’ın kızıyla konuşup ağladığı da görülmüştü.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 4

TUTUKLULUK HALİNE DEVAM KARAR ÇIKTI

Ara kararını açıklayan mahkeme, yakalama kararlarının ve tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vermişti. Dosyanın İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosya ile birleştirilmesine hükmedilerek duruşma ertelendi.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 5

Öte yandan tutukluluk devam kararını duyan Dilan Polat sinir krizi geçimiş, Polat ‘Nida’ diye çığlık atarak duruşma salonundan jandarma ile ayrılmıştı.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 6

KARARI KALDIRAMADI

Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'in haberine göre; mahkemenin tutukluluğuna devam kararı verilen Dilan Polat'ın bunu kaldıramadığı için kendisine zarar verdiği ortaya çıktı.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 7

KOĞUŞTA "ÖLMEK İSTİYORUM" ÇIĞLIKLARI

Koğuşta "Ölmek istiyorum" diye bağıran Dilan Polat'ın hastaneye kaldırıldığı, buradaki muayenede kollarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler olduğu belirlendi.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 8

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Muayeneden sonra yeniden cezaevine gönderilen Polat'a psikolojik tedavi uygulandığı öğrenildi. Avukatı Hüseyin Kaya, "Büyük bir sinir krizi geçirip kendine zarar verdiği doğru. Bunu ne ile yaptığını bilmiyorum" dedi.

Dilan Polat hapishanede intihara kalkıştı! Sağlık durumu nasıl? - Resim: 9