HDP ve PKK mağduru aileler, Diyarbakır’a kongre için gelen İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in kendilerini ziyaret etmemesini kınayarak, "HDP ve PKK’yı destekledikleri için Diyarbakır annelerini görmediler" dedi.

2023 seçimlerine sayılı günler kalırken, siyasi partiler de parti kongreleri için çalışmalara başladı.

Bu kapsamda İyi Parti Lideri Meral Akşener, hafta sonu partisinin 2'nci olağan kongresine katılmak üzere Diyarbakır'a gitti.

Burada partililerle bir araya gelmesinin ardından Şanlıurfa'ya geçen Akşener, 3 Eylül 2019'dan bu yana evlat nöbetinde olan aileleri görmezden geldi.

Diyarbakır anneleri, Akşener'i kınadı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek il binası önünde nöbet tutuyor.

Bugün bin 239'uncu güne ulaşan direniş kararlılıkla devam ederken aileler, Akşener’in  kendilerini ziyaret etmemelerine tepki gösterdi.

Evlat nöbetindeki aileler, Meral Akşener’e tepki gösterdi

"Kandil’den talimat aldığı için buradaki aileleri görmemezlikten geldi"

Oğlu Ramazan için eylem yapan anne Mevlüde Üçdağ da Meral Akşener'e tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

İyi Parti'de kongre öncesi flaş gelişme İyi Parti'de kongre öncesi flaş gelişme

"O da bir anne değil mi, nasıl gelip de yüreği yanık anneyi ziyaret etmedi. Bunlar Siyonist ve Ermenilere hizmet ediyorlar. HDP’ye yandaşlık ederek emirlerinin altında Kandil’den talimat aldığı için buradaki aileleri görmemezlikten geldi. Ben onu şiddetle kınıyorum. 8 yıldır evladımın peşindeyim bırakmadım. HDP olmazsa buradan bir yaprak bile dağa gitmez. Buradaki herkes sağlığından oldu artık yeter evlatlarımızı verin sizin talimatlarınızla bekliyorlar."

Evlat nöbetindeki aileler, Meral Akşener’e tepki gösterdi

"HDP ve PKK’yı destekledikleri için Diyarbakır annelerini görmediler"

Evladına kavuşan anne Ayşegül Biçer ise dağda tek terörist kalana kadar eyleme devam edeceğini vurgulayarak, Meral Akşener’in ise Siyonistlere hizmet ettiğini iddia etti.

Biçer, şöyle konuştu:

“Meral Akşener, Diyarbakır ziyareti gerçekleştirdi. Anneleri ziyaret edeceğini umut ediyorduk, bir kez daha bizi yanılttı. Bunlar Türk siyasetçi değil, bunlar haçlı Siyonistlere hizmet eden siyasetçiler. Gelmeyeceğini bilmemize rağmen bekledik. Vicdan kalbine girer aileleri ziyarete gelir diye. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi o da aynısını yaptı. HDP ve PKK’yı destekledikleri için Diyarbakır annelerini görmediler ve duymadılar. Buradan aileler olarak Meral Akşener ve diğer masada oturan siyasetçileri şiddetle kınıyoruz."

Evlat nöbetindeki aileler, Meral Akşener’e tepki gösterdi Evlat nöbetindeki aileler, Meral Akşener’e tepki gösterdi