Gaziantep Büyükşehir, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalığa dikkat çekti Gaziantep Büyükşehir, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde farkındalığa dikkat çekti

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şube Başkanı İslim Arıkan, son dönemde artan elektrik kesintileri, enerji dağıtım yönetmeliğindeki eksiklikleri ve gerçek tüketim hesaplamaları hakkında basın açıklamasında bulundu.

Arıkan, ''Son dönemlerde elektrik kesintilerine ilişkin vatandaştan şikayetler almaktayız. Bu yıl, yaşadığımız şu günlerde anlaşıldı ki, enerji dağıtım yönetmeliği yeteri kadar gerçekçi değil.

Mevcut projelerimizde, klima ya hiç gösterilmemekte, ya da küçük güçte bir adet gösterilmektedir. Oysaki her gelir düzeyindeki ailelerimizde en azından bir adet klima veya vantilatör bulunmaktadır. Durum böyle iken, gerçek tüketime dayalı projeler ve hesaplamalar olmayınca, dağıtım şebekelerinde ve üretim santrallerinde sorun yaşanmaktadır.

Yönetmeliğin ciddi şekilde değiştirilip uygulanmasına acil ihtiyaç vardır. Kısa, orta ve uzun vadeli planlamalar buna göre yapılmalıdır. Zaman zaman dile getirdiğimiz, elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesi ile, ihtiyaç duyulan şarj istasyonları bu sorunu daha da arttıracaktır'' dedi.