Enerjisa Enerji, "asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde hizmetlerin en hızlı ve kesintisiz şekilde ilerlemesi ve bölge halkının ihtiyaçlarının giderilmesi için sahada çalışmalarına devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamada, Enerjisa Enerji, depremden etkilenen Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Adana ve Kilis ile deprem bölgelerinden yoğun göç alan Mersin, Ankara ve İstanbul'da müşteri hizmetlerinin verimli şekilde yürütülmesi için hizmet kanallarının aktif şekilde kullanıldığı kaydedildi.

Bu kapsamda, depremden etkilenen illerde abonelik işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler, Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezleri, Enerjisa İşlem Merkezleri ve 444 4 372 numaralı Enerjisa Çağrı Merkezi’nden kesintisiz hizmet alabiliyor.

Deprem sonrası hizmete elverişli olmadığı için henüz kapalı olan merkezlerin bulunduğu bölgelerde ise mobil araç çözümü ile işlemler sürdürülüyor.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"OHAL süresince afetzedeler güvence bedeli ödemeden aboneliklerini tamamlayabiliyor. İskenderun ve Osmaniye'de 2 mobil hizmet aracı hizmet veriyor. Bölgede Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezi ve Enerjisa İşlem Merkezi olarak 46 nokta bulunurken, bunlardan 35'i hizmet verebilir durumda. Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezleri hafta içi, Enerjisa İşlem Merkezleri ise hafta içi ve cumartesi günleri hizmet veriyor. OHAL bölgelerinde hizmet veren merkezlerin ve mobil araçların bilgileri Enerjisa web sitesi üzerinden duyuruluyor."

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, "Kaybettiğimiz çalışma arkadaşlarımızın, ailelerinin ve vatandaşlarımızın üzüntüsüyle birlikte sahada enerji arzını bir an evvel normale döndürmek ve vatandaşlarımıza elektrik sağlamak için canla başla çalıştık. Şimdi de deprem bölgesindeki hizmet noktalarımız ile birlikte online kanallar ve çağrı merkezlerimizle depremden etkilenen vatandaşlarımızın işlemlerini en verimli şekilde yürütmek için çalışıyoruz. Gerektiği noktada mobil araçlarımızla henüz hizmete açılamayan merkezlerimizi telafi ediyoruz. Depremden etkilenen illerden yoğun göç alan illerimizde ise aksatmadan tüm işlemleri en hızlı şekilde tamamlıyoruz. Tüm teknolojik alt yapımız ve deneyimli insan kaynağımız afetten etkilenen vatandaşlarımızın hizmeti için devrede." değerlendirmesinde bulundu.

NTO Nizipli İş Adamlarının Yardımlarını Deprem Bölgelerine Ulaştırdı NTO Nizipli İş Adamlarının Yardımlarını Deprem Bölgelerine Ulaştırdı