”Melissa Vargas bu ülkede doğsa, büyüse kabul edilebilir tarafı vardı! Potansiyeli olsa Küba Milli Takımı'nda oynardı!

Bu mu sizin bayrak, millet, vatan duygunuz? Ben bunu kabul etmiyorum.”

Radyospor yorumcusu Ümit Özat, Trivela programında Melissa Vargas ve Shane Larkin'in Milli Takıma seçilmesini eleştirdi. Özat, Galatasaray'ın transferleri ve Fenerbahçe'deki gündeme dair de çarpıcı konuştu. 

"Shane Larkin'in Milli Takım'da ne işi var?"

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun geçtiğimiz günlerde devşirme oyuncu statüsünden çıkaran Anadolu Efesli Shane Larkin hakkında konuşan Özat "Futbolda eğer bir yere gelmek istiyorsanız basketbolda ve voleyboldaki gibi yapılaşın. Shane Larkin'in de Milli Takım'da oynamasını istemiyorum. Larkin'in Milli Takımı'nda ne işi var? Gitsin Amerika Birleşik Devletleri'nde oynasın." dedi.

Gaziantep FK-İstanbulspor maçının ardından Gaziantep FK-İstanbulspor maçının ardından

1678690.jpg

"Melissa Vargas tek başına şampiyon yapmadı"

CEV Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluğa uzanan Filenin Sultanları'nda final MVP'si Melissa Vargas'ın devşirilmesini de eleştiren Ümit Özat "Melissa Vargas'ı da görmezlikten gelemeyiz. Başarıya ihtiyaç var diye özünden taviz vermeyeceksin. Ben bunu kabul etmiyorum. Bu büyük bir başarı. Kulüp takımı değil, Milli Takım. Kulüp takımında sınırsız yabancı olsun. Ona bir şey demiyorum. Tek başına Milli Takımı şampiyon yapmadı." dedi.

"Filenin Sultanları özel uçakla gelebilirdi"

Avrupa Şampiyonu olan Kadın Voleybol A Milli Takımı'nın Belçika'nın başkenti Brüksel'den ülkemize tarifeli uçakla dönmesini eleştiren programcı "Filenin Sultanları'nı tebrik ediyorum. Özel uçakla gelmediler. Ama basketbola ve voleybola gereken destek verilmiyor. Özel uçak sağlanabilirlerdi. Yazık." dedi.