Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın kara par aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanmasının ardından, lüks yaşantılarıyla dikkat çeken diğer fenomenler de mercek altına alındı.

77919923-54455-eylul-ozturk-kimdir-sosya

VİDEO HABER/ Seçil Erzan dosyasında en önemli ayrıntı geldi! Odasına bakın hangi isimler girmiş... VİDEO HABER/ Seçil Erzan dosyasında en önemli ayrıntı geldi! Odasına bakın hangi isimler girmiş...

EYLÜL ÖZTÜRK KİMDİR?

Eylül Öztürk, Dilan - Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından dikkatleri üzerine çeken bir fenomendir. Öztürk, Amerika'ya taşındıktan sonra lüks yaşam tarzını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmasıyla bilinir. Ancak, çıkan haberlere göre, Eylül Öztürk'ün Amerika'ya 5 milyon dolarla gittikleri ve çeşitli gayrimenkuller edindikleri iddia edilmektedir.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, Dilan - Engin Polat çiftinin tutuklanmasına neden olan suçlamalarla ilgiliydi. Eylül Öztürk'ün, Amerika'ya gidişinde 5 milyon dolarla birlikte olduğu ve bu parayı ülkeden kaçırdığı iddiaları ise gündemi meşgul etmektedir. Ayrıca, Show Haber'e göre, Öztürk'ün ABD'de peşin para ile 11 daire satın aldığı ve çiftin Amerika'ya gitmeden önce 144 milyon TL götürdüğü öne sürülmüştür.

Eylül Öztürk hakkındaki bu iddialara karşı henüz bir açıklama gelmemiş ve çoğu fenomen gibi sessiz kalmıştır. Öztürk'ün güzellik merkezleri ve kozmetik markası gibi işlere sahip olduğu bilinmektedir.

"PARAYI ABD'YE KAÇIRDILAR" İDDİASI

Engin - Dilan Polat çiftinin tutuklanmasının ardından gözler diğer lüks yaşantısını yayınlayan fenomenlere çevrildi. Mercek altına alınan kişilerden biri de Eylül Öztürk oldu. Öztürk'ün eşiyle birlikte 5 milyon dolarla ABD'ye gittikleri iddia edildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” “Vergi usul kanununa muhalefet”, “Mal varlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizleme”, “Futbol ve diğer şans müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlemesi hakkındaki kanuna muhalefet” suçlamalarıyla ilgili Dilan- Engin Polat çifti tutuklanmıştı.

Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından gözler lüks yaşantısını sosyal medya hesabından yayınlayan diğer fenomenlere çevrildi. Bu isimlerden biri de Amerika'ya taşınan Eylül - Kenan Öztürk çifti oldu. Fenomen çiftin hakkında birçok iddia ortaya atıldı.

Show Haber'de ortaya çıkan iddialara göre Eylül Öztürk ABD'de peşin parayla 11 daire almış. Bunun yanında haberde Eylül Öztürk'ün 5 milyon dolarla ABD'ye gittiği ve ülkeden para kaçırdığı söylendi. Muhabir "Çiftin Amerika'ya giderken 144 milyon TL götürdüğü iddiası var. Çıkan haberler sonrasında aldığı 11 daireyi akrabaların üzerine geçirdiği söyleniyor" dedi.

Mallarına el konulacak korkusu ile mallarını kaçırdıkları söylenen fenomen Eylül Öztürk ise hakkında çıkan iddialara karşı bir açıklama yapmadı.


Çoğu fenomen gibi güzellik merkezleri ve kozmetik markası olan Eylül - Kenan Öztürk çiftinin haklarında çıkan iddialarla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.

Bunlardan biri de Eylül Öztürk'dü.  Öztürk’ün, Dilan Polat ile aynı masada oturduğu bir fotoğraf sosyal medyada gündem olmuştu. Öztürk’ün, eşi Barış Kenan Özkan ile birlikte 5 milyon dolarla ABD'ye gittiği ve ülkeden para kaçırdığı iddia edilmişti. Peki, Eylül Öztürk bu iddialara nasıl tepki gösterdi? Milyon dolarlık villalarını kime devretti? İşte detaylar…

Eylül Öztürk kimdir?

Eylül Öztürk, 1993 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Öztürk, 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlendi. Çiftin bir kız çocuğu var. Eylül Öztürk, sosyal medyada paylaştığı lüks hayatıyla tanınıyor. Öztürk, aynı zamanda kendi adını taşıyan bir güzellik merkezi zincirinin de sahibi. Öztürk’ün, Türkiye’nin birçok ilinde şubeleri bulunan Eylül Öztürk Nail Spa markasının kurucusu olduğu biliniyor.

Eylül Öztürk’ün milyon dolarlık villaları

Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan, son yıllarda lüks bir hayat sürüyor. Çiftin, İstanbul’da ve Bodrum’da milyon dolarlık villaları olduğu ortaya çıktı. Öztürk’ün, İstanbul’da bulunan Mayevera isimli lüks projeden 3 milyon dolara (83 milyon TL) villa satın aldığı iddia edildi. Öztürk’ün, Bodrum’da ise 6 milyon dolara (165 milyon TL) bir villa sahibi olduğu öğrenildi. Öztürk’ün, bu villalarda yaptığı partileri ve tatilleri sosyal medyada paylaştığı görüldü.

Eylül Öztürk’ün ABD’ye kaçışı

Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan’ın, Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklanmasından sonra paniğe kapıldıkları ve ülkeden kaçtıkları iddia edildi. Çiftin, 5 milyon dolarla ABD’ye gittikleri ve ülkeden para kaçırdıkları öne sürüldü. Muhabir "Çiftin Amerika’ya giderken 144 milyon TL götürdüğü iddiası var. Çıkan haberler sonrasında aldığı 11 daireyi akrabaların üzerine geçirdiği söyleniyor" dedi. Öztürk’ün, ABD’de yeni bir hayat kurmaya çalıştığı ve sosyal medyada paylaşımlarına devam ettiği görüldü.

Eylül Öztürk’ün tepkisi

Eylül Öztürk, hakkında çıkan iddialara sessiz kalmadı. Öztürk, sosyal medya hesabından bir video paylaşarak, kendisine iftira atıldığını ve yalan haberler yapıldığını söyledi. Öztürk, "Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bütün ticari işleri eşim yapar. Tüm işleri eşim ve muhasebeciler takip ediyor. Benim ABD’ye kaçtığım falan yok. Ben buraya tatil için geldim. Benim hiçbir suçum yok. Ben sadece reklam yapıyorum" dedi. Öztürk, ayrıca villalarını kime devrettiği konusunda da bir açıklama yapmadı.