14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta gerçekleştirilen seçimlerde 8'li koalisyonun desteklediği Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu fark yiyerek seçimi kaybetti.

Seçim sürecinde CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na açık destek veren isimler kaybedilen seçimin ardından faturayı Kemal Kılıçdaroğlu'na keserek işin içinden sıyrılmaya çalıştı.

Bu isimlerden biri de seçim döneminde muhalefeti gazlayan Habertürk'ten kovulan Fatih Altaylı oldu.

Seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanacığını savunan Fatih Altaylı seçimlerin ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Merzifon eşeğine" bile benzetti.

Fatih Altaylı'nın son hedefi 6 dönemdir CHP'den koltuk kapan CHP Sözcüsü Faik Öztrak oldu.

Faik Öztrak'ın yerel seçimlere ilişkin yaptığı "Bu sefer Bursa, Balıkesir ve hatta Konya'yı bile alacağız. Göreceksiniz!" sözlerini eleştiren Altaylı Faik Öztrak'ı CHP'nin kedisi Şerafettin üzerinden eşleştirdi.

Altaylı, "Faik Öztrak konuşacağına Kedi Şerafettin miyavlasın" daha iyi dedi.

Altaylı şunları söyledi:

"Bu kadar antipatik bir görüntüyü CHP sözcüsü diye halkın önüne çıkarmak da ayrı bir hata. Binanın çaycısı konuşsun daha iyi konuşur daha sempatik olur. Kedileri vardı Şerafettin o miyavlasın daha iyi. Faik Öztrak konuşacağına Şerafettin'i masanın üstüne koysunlar önüne de mikrofonu koysunlar o da miyav miyav miyav desin yemin ediyorum daha iyi. CHP'ye oy vereceğin varsa Faik Öztrak konuşunca oy vereceğin gidiyor"

Altyalı 14 Mayıs'ta Başkan Erdoğan seçimleri önde götürüken bile Kılıçdaroğlu'nun kazanacağını savunmuş, "Büyük bir ihtimalle Kılıçdaroğlu seçimi önde bitirecek. Net olmayan yüzde 50'yi aşıp aşamayacağı" ifadelerini kullanmıştı.