Gaziantep’te Dünya Bisiklet Günü Etkinliğine Büyük İlgi Gaziantep’te Dünya Bisiklet Günü Etkinliğine Büyük İlgi

Şahin mesajında: “Bir insanın en derinine işleyen nakıştır, anne! Seslenişlerin en güzelidir. Seslenme imkânımız olmadığında yüreğimizde attığımız çığlığın sakinleştiricisidir. Ruhumuzun derinliklerinde bulduğumuz huzurdur.” dedi.

Bir bebeği dünyaya getirmenin, onu sevgi ve şefkatle kucağına almanın, güzel ahlak ve terbiye ile yetiştirmenin, anneliğin kerameti olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, şöyle devam etti:

 “Annelik bizim geleneğimizde ilahi merhametin yeryüzündeki tecellisidir. Annelerimiz, yaşam koşullarını bizlere öğreten, deneyim kazanmamızı sağlayan, bizleri geleceğe hazırlayandır. Çocukları söz konusu olduğunda hiçbir zorluktan kaçınmayan, onların mutluluğu için çaba sarf eden ve en iyi şekilde yetişmesi için hayatları boyunca mücadele eden annelerimiz ailenin temel direğidir. Asrın felaketiyle çok acılar yaşadık. Nice evladımız annesiz, nice annemiz evlatsız kaldı. Yandık, kavrulduk, yerine koyacağımız kıymetlilerimizi kaybettik. O zor günlerde sahada gördüğüm fedakâr annelerimiz, her koşulda en iyisi için yılmadan yorulmadan mücadele ediyorlardı. Aile fertlerini bir arada tutarak, hayata tutunmalarını sağlamaya devam ediyorlardı.

‘Cennet anaların ayakları altındadır’ sözü doğrultusunda kendilerini baş tacı kabul ettiğimiz annelerimiz, bizler için berekettir, duadır, ilk öğretmendir. Annelik sadece, bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü bir annelik vardır. Güçlü Türkiye’nin ardında güçlü anneler vardır. Anne koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir. Anne, kişiyi kendisinden daha çok tanıyandır. Yemeyen yediren, giymeyen giydiren annelerimiz, şefkatin, merhametin, fedakârlığın timsalidir.

Ömürlerini ailelerine adayan, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, anne adaylarımızın ve yüreklerine evlat ateşi düşmüş, evlat acısını tatmış, ‘vatan sağ olsun’ diyerek bağrına taş basmış şehit ve gazilerimizin cefakâr analarının da ellerinden öpüyor ve Anneler Günü’nü kutluyorum.”