Bu sezon şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırmasının ardından teknik direktör İsmail Kartal ile yolları ayıran Fenerbahçe, Real Madrid, Chelsea, Manchester United gibi büyük takımları çalıştıran teknik direktör Jose Mourinho ile görüşmelere başladığını KAP’a bildirdi.

FENERBAHÇE, JOSE MOURİNHO İLE GÖRÜŞMELERE BAŞLADIĞINI KAP'A DUYURDU

Fenerbahçe Futbol AŞ'den Borsa İstanbul'a yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da yayımlanan açıklamada, "Teknik direktörlük görevi için Jose Mario Dos Santos Mourinho Felix ile görüşmelere başlanmıştır." denildi.

Fenerbahçe Ilk Kap Geldi Jose Mourinho Ile Görüşmelere Başlandı

JOSE MOURİNHO, KAZANDIĞI BAŞARILARLA ADINI FUTBOL TARİHİNE YAZDIRDI

Kariyerinde Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid, Manchester United, Tottenham ve Roma gibi üst düzey takımları çalıştıran 61 yaşındaki Portekizli Jose Mourinho, kazandığı başarılarla adını futbol tarihine yazdırdı.

Tam bir kupa koleksiyoncusu olan Mourinho, birer kez Inter ve Porto ile UEFA Şampiyonlar Ligi, Porto ile UEFA Kupası, Manchester United ile UEFA Avrupa Ligi, Roma ile UEFA Avrupa Konferans Ligi'ni kazandı.

Tecrübeli teknik adam, Chelsea ile 3 Premier Lig, Inter ile 2 İtalya Ligi, Real Madrid'in başında 1 İspanya Ligi, Porto ile 2 Portekiz Ligi şampiyonluğu yaşadı.

Abdülkerim Bardakcı cezalı duruma düştü Abdülkerim Bardakcı cezalı duruma düştü

Birer kez İngiltere Kupası, İspanya Kupası, İtalya Kupası ve Portekiz Kupası kazanan Mourinho, 4 kez İngiltere Lig Kupası, 2 kez İngiltere Süper Kupası, birer kez İspanya Süper Kupası, İtalya Süper Kupası ve Portekiz Süper Kupası'nı kaldırdı.