Süper Lig ekibi Gaziantep FK'nın geçen sezon başlarında 1 yıllık kadrosuna kattığı 37 yaşındaki kaleci Florin Nita'nın sözleşmesi sona erdi. Tecrübeli kaleciyle yola devam etmek isteyen Güneydoğu temsilcisi yeni teklif sunarken Rumen kaleci sosyal medyada çıkan 800 bin Euroluk maaş teklifini yalanladı. Detaylar…

''Maaş gerçek değil''

Gaziantep FK'nın 800 bin Euro maaş teklifi sunduğu haberlerine yanıt veren Nita, "Son birkaç günde benim hakkımda pek çok şey yazıldı; bazı şeyler doğru, bazıları ise şüphesiz daha az doğru. Türk medyasında yer alan son bilgilere göre 800 bin euroluk teklif aldık. Sahte! Mevcut teklif dolaşımda olandan çok uzak. Bir başka not olarak, bize verdiğiniz tüm sevgi için, Almanya'da bizimle birlikte olmak için gösterdiğiniz çaba için, kalplerimizde ve aynı zamanda tarihte kalan anlar için, bizi gururlandırdığınız için, çünkü bizi gururlandırdığınız için size teşekkür etmek istiyorum. Romanya'yı neden sevdiğimizi hep birlikte gösterdik! Bütün bunlar ve daha fazlası için saygıyla eğiliyorum!" dedi.

Sözleşmesi sona erdi

Gaziantep FK ile 1 yıllık sözleşme imzalayan 37 yaşındaki Rumen kaleci Florin Nita'nın sözleşmesi sona erdi. Tecrübeli kalecinin gelecek sezon Güneydoğu temsilcisi ile devam etmeyeceği iddiaları da gündeme geldi.

Şampiyonada 4 maçta forma giydi

Euro 2024'de Romanya formasıyla 4 maçta da 90 dakika süre buldu. Kalesinde 6 gol görürken, Ukrayna karşısında kalesini gole kapatmayı başardı.

Gaziantep FK'nın en istikrarlısı oldu

Geçen sezon Trendyol Süper Lig'in 5. haftasından itibaren Gaziantep FK formasını giymeye başlayan kaleci Florin Nita, 34 karşılaşmanın tamamında 90 dakika sahada kalarak takımının en istikrarlı oyuncusu oldu.

Gaziantep FK'nın Bruno Viana'ya yaptığı uçuk teklif Gaziantep FK'nın Bruno Viana'ya yaptığı uçuk teklif

9 maçta kaleyi gole kapattı

Geçen sezonun 5. haftasında kaleyi devralan Rumen file bekçisi, devam eden tüm haftalarda 90 dakika sahada kaldı. Söz konusu 34 maçta kalesinde 47 gole engel olamayan 36 yaşındaki oyuncu, 9 karşılaşmada kalesini gole kapattı.

Takımının yenildiği maçlarda bile tribünlerden destek gören Nita, Gaziantep ekibinin ligde kalmasına büyük katkı verdi.

Editör: Ahmet Oğuz Çapan