Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, yeni kulüp satın alacağını açıkladı. Inews'e konuşan Ilıcalı, yakın gelecekteki hedeflerinden bahsederek futbola olan yatırımlarını sürdüreceğini belirtti.

NBA efsanesi Michael Jordan'ı örnek gösteren Acun Ilıcalı, "Jordan basketbol kariyerini bitirip beyzbol oynamaya başladığında herkes şok olmuştu. Benim durumum da buna benziyor. Medya sektöründe hayal ettiğim her şeyi elde ettim. Sıfırdan bir kahramana dönüştüm. Şimdi kendimi sıfırdan bir işe başlamış gibi hissediyorum. Bunun benim için ne kadar heyecanlı olduğunu anlatamam. Hayatımın şu dönemini medya işime başladığım dönemki gibi yaşıyorum. Aynı mutlu günleri hissediyorum. Küçük kazançlarla mutlu oluyorum, küçük başarılarla mutlu oluyorum." ifadelerini kullandı.

ACUN ILICALI: TARİH YAZMAK İSTİYORUM

Hedefim medya sektörüne girerken de aynıydı. Futbol tarihi yazmak istiyorum ve bunu yapmanın en iyi yolu İngiltere'de. Kimse Premier Lig'in dünyanın zirvesi olduğunu tartışamaz. Burası futbolun NBA'i... Bundan dolayı bütün hünerlerimi burada göstermek istiyorum. Bu bir tutkudur. Size paranın satın alamayacağı bir mutluluk verir. Benim için parayla ilgili hiçbir hesaplama yok ancak bu para konusunu düşünmediğimiz ya da para konusunda makul olmadığımız anlamına gelmiyor. Bu arada işler finansal olarak beklediğimizden daha iyi gidiyor.

ACUN ILICALI: FENERBAHÇE İLE ÇALIŞIYORUM

Son 5-6 yıldır Türkiye'de Fenerbahçe ile çalışıyorum. Başkanla çok yakındık. Fenerbahçe'de bir oyuncuyu istiyorlarsa onu satın alırlar. Burada bir oyuncu istiyorsunuz, onun sekiz veya dokuz seçeneği daha var ve bunlar sizin istediğiniz isimlerden daha iyi olabilir. Ama başarılı olduğunda buna değer. Jaden'ı Hull City forması ile iyi performans sergilerken görmekten dolayı gurur duyuyorum.

Volkan Demirel, PFDK’ya sevk edildi Volkan Demirel, PFDK’ya sevk edildi


ACUN ILICALI'DAN PREMIER LİG AÇIKLAMASI

Premier Lig bizim için tek hedef değil. Ligde mutlu olup olmayacağımızı bilmiyoruz, bazen oraya şans eseri ulaşırsınız ve hazır değilsinizdir. Aynı yıl küme düşersiniz ve bu bir kabusa dönüşür ki bu senaryo daha önce bu kulübün başına geldi. Her zaman daha iyi olmayı düşünmeliyiz. İlk altı bizim için çok iyi olur ve bu bizim için yüksek bir olasılık. Eğer orada olursak bunu hak edeceğiz. Şayet bunu yapamazsak, hazır değiliz demektir.

indir (2)-30

ACUN ILICALI: SATIN ALMAK ÜZEREYİZ

Daha büyük, geniş bir futbol operasyonu yapmak istiyorum. Başka bir kulüp satın almak üzereyiz. Geçen sabah bir toplantı için bir yere uçtum ve kulübün her yerinde bulduğumuz tüm iyi yetenekleri test etmek için bize çok faydalı olacak bir kulüp satın almaya çalıştım. Takımım dünyanın en iyi yeteneklerini getirme gücüne sahip ama örneğin Hull'a üç forvet oyuncusunu nasıl getirebilirim? Bu imkansız bir şey. İşte bu yüzden başka bir kulübe ihtiyaç var.

Bu arada; Futbol dünyasında yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren ünlü televizyoncu Acun Ilıcıalı'nın Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'yı satın alacağı iddia ediliyor.

SHELBOURNE'DEKİ YATIRIMLARINI SONLANDIRMIŞTI

Acun, İngiltere'nin Hull Cıty takımını satın alarak futbol dünyasına dev bir adım atmış daha sonra İrlanda kulübü Shelbourne'ye yatırımlarını da geçtiğimiz gün sonlandırmıştı.

KASIMPAŞA'YI SATIN ALACAK

Ünlü iş adamının Süper Lig ekibi Kasımpaşa'nın kulüp binasına geldiği ve yöneticilerle görüştüğü iddia edildi. İddiaya göre, Acun Ilıcalı, şartların oluşması durumunda Kasımpaşa Kulübü'nü satın alacak.

NE DEMİŞTİ?

Futbol yatırımını bir proje olarak yurt dışında değerlendirdiğini belirten Acun Ilıcalı, "Türkiye'de Fenerbahçe taraftayım ve futbolun oldukça içindeyim. Yaptığım yatırımlar şu an için yurt dışında. Türkiye'de bir yatırıma doğrudan hayır diyemem ama şu an için Türkiye'de bu yatırımı çok parlak göremiyorum" demişti.