Gençliğimizin ülkemizin geleceği açısından hayati önemde olduğunu vurgulayan Kileci “Ülkemizin gelişmesi ve daha da ileriye gitmesi noktasında gençlerimizin önemi tartışılmazdır. Uygar devletler arasında olmaya devam etmek ve bağımsızlığımıza halel gelmemesini istiyorsak gençlerimize kendilerini geliştirebilecekleri fırsatları sunup iyi bir gelecek hazırlamalıyız.

TAG Otoyolu’nda 6 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü: 5 ölü, 17 yaralı TAG Otoyolu’nda 6 aracın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü: 5 ölü, 17 yaralı

Gençlerimizin istikbali ülkemizin istikbalinden ayrı düşünülemez. Gençlerimizin inşa edeceği ülkemizin geleceğinin aydınlık olmasını istiyorsak öncelikle gençlerimizin geleceğinin aydınlık olması için çabalamalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir.” sözünü aktaran Kileci “Atatürk’ün belirttiği gibi bugün bizim de bütün ümidimiz gençliktedir. Refah, bağımsız ve medeni bir toplum için gençlerimizin çalışkan, vatansever, iyi eğitimli ve idealist olmaları elzemdir. Biz de bu noktada gençlerimiz için üzerimize ne düşüyorsa yapmalı ve gençlerimizin muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda olduğu bilincini aşılamalıyız.

Atalarımızın başarılarından çıkardıkları derslerin doğrultusunda gençlerimizin daima en iyisi için çabalamalarını sağlamalıyız.” diye konuştu. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Millî Mücadelemizin ardından Cumhuriyetimizin temellerinin çok zor şartlar altında atıldığını hatırlatan Kileci “19 Mayıs 1919 günü Atatürk’ün meşalesini yakarak başlattığı Millî Mücadelemiz büyük fedakarlıkların ve kahramanlıkların neticesinde zafere ulaştı.

Yedi düvele karşı mücadele eden ecdadımız umutsuzluğa asla kapılmadı, inancını asla yitirmedi. Binlerce gencimiz İstiklal Mücadelemizde şehit oldu. Ülkemizin istikbali için çalışması gereken on binlerce genci o zamanlarda toprağa verdik. Bugün şanlı tarihimizin bilincini diri tutarak geleceğimizi şekillendirmeli ve bu vatanın bize armağan olması için kimlerin nasıl fedakarlıklarda bulunduğunu hep aklımızda bulundurmalıyız.

Bu anlamlı günün vesilesiyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, fedakarlıklarını ve kahramanlıklarını asla unutmayacağımızı bildiriyorum” diyerek sözlerini noktaladı.