Gaziantep'te devrilen motosikletteki kardeşlerden biri öldü, diğeri yaralandı Gaziantep'te devrilen motosikletteki kardeşlerden biri öldü, diğeri yaralandı

Kadıköy Burhan Felek Spor Salonu'nda 5 Mart akşamı oynanan Galatasara Daikin – Nilüfer Belediyesi kadın voleybol maçını tribünde izledikten sonra salondan ayrılan Galatasaray taraftarı Uğur İris ve kızı Nil İris'e salon dışında bekleyen şüpheliler saldırdı.

Baba ve kızın elindeki pankart ve bayrakları alan şüpheliler küçük kıza tekme attı. Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri, olayı örgütlediği belirlenen H.B.A. ve M.B.Ö. ile olayı gerçekleştirdiği tespit edilen M.T.P, M.Ö, Y.B, A.Y. ve S.K.E.'yi yakaladı.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Yapılan sorgulamalarda, Y.B.'nin 'Mala zarar vermek suçundan', M.B.Ö. 'nün dolandırıcılık suçundan 5 adet suç kayıtları olduğu tespit edildi. Şüpheliler "Yağma- Kasten Yaralama - Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna muhalefet" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Fenerbahçeli 7 taraftardan 6'sı tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Duruşmanın ardından 3 kişi tutuklandı, 4 kişi adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı. 

Galatasaray Daikin-Nilüfer Belediyesi voleybol maçının ardından çıkan olaylarla ilgili 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burhan Felek Salonu’nda 5 Nisan’da oynanan Galatasaray Daikin-Nilüfer Belediyesi voleybol müsabakası sonrasında çıkan olaylarla ilgili 7 kişi gözaltına alınmıştı. Yağma, kasten yaralama ve 6222 SKM suçlarından yakalanarak adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Y.B. (21), A.Y. (19), S.K.E. (19) tutuklanarak cezaevine gönderilirken, H.B.A. (28), M.T.P. (20), M.B.Ö. (25) ve M.Ö. (17) hakkında adli kontrol hükümleri uygulandı.